Низькі ціни на продукцію тваринництва вивели нормандських фермерів на акції протесту

21 липня 2015 12 0
Низькі ціни на продукцію тваринництва вивели нормандських фермерів на акції протесту
Вlogs.lb.uaНизькі ціни на продукцію тваринництва вивели нормандських фермерів на акції протесту

Фермери Нормандії провели акції протесту, перекривши основні в'їзди в місто Кан, дорогу, що веде до острова Мон-Сен-Мішель — головної визначної пам'ятки регіону, а також кілька в'їздів на автостраду 84, що веде на захід, в регіон Бретань. Причина невдоволення фермерів — занадто низькі закупівельні ціни на продукцію тваринництва, в першу чергу — яловичину, пише «RFI».

За заявами протестуючих, оптовики та переробні підприємства не дотримуються підписаної в червні угоди про перегляд закупівельних цін на підвищення. Угода була підписана 17 червня між професійними організаціями тваринників, переробної промисловості і торгівлі, за посередництва міністерства сільського господарства. Починаючи з вечора неділі і весь день у понеділок, фермери блокували основні в'їзди в Кан тракторами та причепами. Їхні вимоги — втручання з боку уряду для того, щоб він вплинув на підприємства, які закуповують їх продукцію з метою дотримання горезвісної угоди.

Міністр сільського господарства Франції Стефан Ле Фоль запропонував представникам профспілки фермерів приїхати в Париж у четвер, 23 липня, давши міністерству час вивчити закупівельні ціни. Секретар Федерації профспілок сільгоспвиробників департаменту Кальвадос Себастьєн Дебьє заявив в телевізійному інтерв'ю, що реакція уряду «частково влаштовує» профспілку — тобто його керівництво готове зустрітися з представниками міністерства, але в Кані, а не в Парижі. Голова профспілки Ксавьє Белен, зі свого боку, додав, що фермери не вимагають нічого неможливого — по кілька центів за кілограм м'яса.

На вимоги фермерів також відреагувала Федерація підприємств торгівлі, заявивши, що її члени умови угоди дотримуються. Прем'єр-міністр Франції Манюель Вальс заявив, що уряд готовий допомогти в якості посередника в переговорах між сторонами, нагадавши, однак, що держава не може встановлювати ціни на товари в наказовому порядку.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 17°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

41%