Реклама

Лазерний паркан захищатиме сільгоспкультури від шкідників

9 листопада 2016 98 0
Європейська комісія інвестувала € 1,7 млн на підтримку цього дослідження
birdcontrolgroup.comЄвропейська комісія інвестувала € 1,7 млн на підтримку цього дослідження

Європейська комісія фінансує випробування, в якому буде використовуватися потужний лазерний промінь для захисту сільськогосподарських культур від шкідників, повідомляє Тraktorist.ua з посиланням на bbc.com.

Дослідники Університету Джона Мура в Ліверпулі сподіваються, що «паркан» з лазерного променю буде відлякувати щурів та інших шкідників та стане альтернативою отруті.

Цю технологію почнуть тестувати у листопаді в Шотландії, Нідерландах та Іспанії. В Національній спілці фермерів (НСФ) переконані, що ця інновація матиме важливе значення для підтримки сільського господарства після Brexit.

Як повідомляє BBC з посиланням на Register, Європейська комісія інвестувала € 1,7 млн на підтримку цього дослідження.

«Лазер вже виготовлений. Це комерційний продукт, який може використовуватися в ряді ситуацій, проте ми розглядаємо його використання в сільськогосподарській сфері на великій кількості видів. Цей пристрій вже дуже добре працює на птахах. Ми сподіваємося, що він працюватиме на щурах, борсуках, лисицях, а також на кроликах», — говорить координатор проекту Life Laser Fence доктор Алекс Мейсон.

Agrilaser Autonomic продається як пристрій для відлякування птахів, які, за словами виробника, «сприймають лазерний промінь, котрий наближається, як фізичну загрозу» та відлітають.

Боротьба зі шкідниками з використанням отрути може призвести до непередбачених жертв, наприклад, до загибелі птахів. Тому за допомогою цього випробування дослідники сподіваються зменшити втрати урожаю на тестованих ділянках на 50%, і одночасно зменшити вплив пестицидів на птахів на 80%.

«Постійна підтримка та фінансування агротехнічного сектору є життєво необхідною, оскільки завдяки цьому результатами британської науки та інновацій можуть користуватися більше фермерських підприємств», — головний науковий радник НСФ говорить доктор Хелен Фер’є.

Виконано за допомогою Disqus