Органічний фермер в ЄС отримує €300 допомоги на гектар

22 листопада 2016 105 0
Для органічних виробників небхідні звільнення від оподаткування у перші 3 роки перехідного періоду
naas.gov.uaДля органічних виробників небхідні звільнення від оподаткування у перші 3 роки перехідного періоду

Європейські фермери мають змогу розвивати органічний напрямок, тому що держава надає їм значну фінансову підтримку. Про це у своєму блозі на AgroPolit.com повідомила президент Академії органічного садівництва «Ekogarden», власник органічного розсадника родини Лановенко — Валентина Лановенко.

Вона зазначила, що середній розмір такої допомоги в Європі — 200—300 євро/1 га.

«Всі розуміють, що в перші роки органічного вирощування урожайність не така велика, як у традиційному землеробстві, та фермер протягом перехідного періоду ще не може реалізовувати свою продукцію як органічну. Якщо Україна запровадить фінансову підтримку для органічних виробників, це значно посприяє розвитку цього сектору, — підкреслила Валентина Лановенко.

За словами її словами, у Львівській області діє програма компенсації витрат на сертифікацію органічних виробників на рівні місцевого бюджету. Таку ж програму планують запровадити в Полтавській області.

«Аграрний міністр Тарас Кутовий визначив у стратегії «3+5» АПК як один із пріоритетів розвитку саме органічну продукцію. Це добре», — говорить експерт, — «Органіка має розглядатися не лише з економічної точки зору, це й збереження екології та навколишнього середовища; створення нових робочих місць, адже органічне виробництво потребує більше ручної праці, ніж традиційне; здоров’я споживачів та нації в цілому. Тому абсолютно справедливо, що у стратегії АПК «3+5» органічний напрямок є пріоритетним, я це повністю підтримую».

Нагадаємо, що розвиток органічного виробництва є пріоритетним у програмі «3+5» Міністерства аграрної політики та продовольства України, запропонованій Тарасом Кутовим.

Виконано за допомогою Disqus