Майбутнє фермерства — за «розумним» землеробством — Павленко

22 листопада 2016 77 0
Олексій Павленко, екс-міністр аграрної політики і продовольства України
kurkul.comОлексій Павленко, екс-міністр аграрної політики і продовольства України

Середні і малі господарства можуть з легкістю отримати ефект від використання окремих елементів точного землеробства.

Про це Нyser повідомив колишній міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко.

За його словами, відносно України, то у нас принципи розумного землеробства використовуються тільки обмеженою кількістю великих компаній. Інші — продовжують працювати по-старому. Вони не готові як технологічно, так і морально.

«Існує стереотип, що все нове — це вороже, особливо це стосується невеликих господарств. Як наслідок, неефективне використання грунту, низька врожайність і збільшення собівартості вирощування. Але навіть середні і малі господарства можуть з легкістю отримати ефект від використання окремих елементів точного землеробства. Тому майбутнє вітчизняного АПК— за високотехнологічним виробництвом, в тому числі «розумним» землеробством», — зазначив він.

Також додає, що точне землеробство — це оптимальне управління для кожного квадратного метра поля.

«Починається воно з принципу «look-think-act»: спостерігаємо і аналізуємо, і тільки потім — діємо. Тобто за допомогою використання спеціальних датчиків і програм, систем глобального позиціонування, аерофотознімків і знімків із супутників і т.д., можна оцінювати біохімічні властивості ґрунтів і контролювати їх родючість», — стверджує Олексій Павленко.

Найбільш важливим питанням, зазначає екс-міністр, є знаходження оптимального рівня використання добрив і хімікатів. Наприклад, завдяки знімкам можна дізнатися, що на певній ділянці добрив досить, на інших — навпаки, недостатньо. Тобто, застосовується диференційований підхід до кожної окремої області. Це дозволяє ефективно розподілити ресурси і економити.

«Крім аналізу грунтів, використовується спеціальне програмне забезпечення для техніки. Фермер програмує сівалку або обприскувач: тут потрібно сіяти більше, а там — обприскувати більше», — сказав він.

Також додав, що сьогодні навіть створені роботи для прополки бур'янів. Вони запрограмовані на пересування в рамках заданих координат.

«Робот їздить між рядами і вириває бур'яни. Раніше таке годі було й уявити. Поширені також трактори з мікропроцесорами. Це дозволяє не тільки контролювати і регулювати технологічні параметри, але і показувати фактичну робочу швидкість, обсяг виконаної роботи, параметри двигуна і витрати палива. Всі ці розумні технології допомагають перерозподілити витрати і оптимізувати прибуток з кожної частини поля. Слід зазначити, що системи точного землеробства окупаються досить швидко: знижуються витрати, підвищується врожайність, якість земель», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus