У ВРУ зареєстрували петицію проти законопроекту про емфітевзис

22 листопада 2016 79 0
Для розгляду петиції необхідно набрати 25 тис. підписів
fecomerciomg.org.bДля розгляду петиції необхідно набрати 25 тис. підписів

На сайті Верховної Ради України 21 листопада 2016 р. зареєстровано петицію про неприйнятність ухвалення законопроекту про емфітевзис — проект закону України №4010а.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Асоціація фермерів і приватних землевласників Дніпропетровської області.

Для розгляду петиції необхідно набрати 25 тис. підписів за термін в 90 днів.

В Україні з 2001 р. діє мораторій на продаж сільськогосподарської землі, який було запроваджено для того, аби не дати можливість скуповувати українську сільськогосподарську землю за безцінь. Мораторій мав дати додатковий час для прийняття необхідної законодавчої бази, яка б прискорила розвиток вітчизняного фермерства, яке не тільки забезпечує продовольчу безпеку держави, але й дає роботу мільйонам громадян.

«Вже цього року одне з таких «законодавчих змін» призвело до більше ніж 2000 випадків рейдерських захоплень фермерських господарств їх землі та урожаю. Але на цьому вони не зупинились. Новим інструментом рейдерства та прихованого продажу землі має всі шанси стати законопроект про емфітевзис, яким надається можливість скупити право на користування сільськогосподарською землею», — йдеться у повідомленні.

За словами членів асоціації, тим, хто буде мати таке право надається можливість продати його, здати в оренду, віддати в заставу у банк при одержанні кредиту, прокласти на чужій землі лінії електропередач або навіть трубопровід, за будь-якими умовами, на свій власний розсуд та без узгодження з власником землі.

Перейти на сайт для підписання можливо за посиланням .

Виконано за допомогою Disqus