Емфітевзис залишить фермерів поза земельними аукціонами — НААН

19 жовтня 2016 100 0
Емфітевзис передбачає передачу в оренду земельні ділянки тим, хто заплатить вищу ціну
pixabay.comЕмфітевзис передбачає передачу в оренду земельні ділянки тим, хто заплатить вищу ціну

Прийняття проекту закону України №4010а від 15.07.2016 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)» залишить фермерів поза земельними аукціонами.

Про це повідомляють вчені НААН у відкритому листі на Аgropolit.com.

Так, відповідно до внесених змін до частини першої статті 135 Земельного кодексу України, переможцем земельних аукціонних торгів, за результатами проведення яких укладається договір купівлі-продажу, емфітевзису, оренди земельної ділянки та до яких допускаються усі фізичні та юридичні особи, визнається учасник, який запропонував найвищу ціну.

Читати по темі: Науковці НААН проти закону про емфітевзис

Зрозуміло, що малі та середні сільськогосподарські виробники і фермерські господарства не можуть виконати цю умову й отримати угіддя в користування на зазначених засадах. Вони не мають для цього необхідних власних нагромаджень, а держава наразі не передбачає забезпечення їм доступу до довгострокового пільгового кредитування придбання угідь, як це прийнято у світовій практиці.

Виконано за допомогою Disqus

+ 10° ... + 6°

Вітер

4.7м/с

Опади

1.3мм

Вологість

55%