Ринок українських сортів насіння на 30% сірий — Прохода

2 грудня 2016 43 0
Сірий ринок можна тільки стримувати?
agroexpert.uaСірий ринок можна тільки стримувати?

Сірий ринок насіння, принаймні вітчизняних сортів, в Україні становить 30%. Таку оцінку озвучила очільниця асоціації «Українське насіннєве товариство» Юлія Прохода в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer, пише Аgrotimes.

«У жодній країні світу фальсифікат не знищили. І не думаю, що Україна буде першою, хто це зробить. Бо на це є матеріальні передумови. Інколи насіння дуже дороге, розрив між дешевим і дорогим насінням дуже великий. Наприклад, найдешевша вітчизняна посівна одиниця кукурудзи може коштувати $15, а найдорожча іноземна — $250. Важко встояти, щоб не насипати в мішок з-під іноземної кукурудзи свою й продавати як іноземну», – зазначила вона.

На її думку, сірий ринок можна тільки стримувати. Для цього держава має стимулювати розвиток білого ринку.

До реформування галузі насінництва контрольні функції виконувала Держсільгоспінспекція, нагадала Юлія Прохода. Нині ці функції мають перейти до Держпродспоживслужби, але поки що цього фактично не сталося. Держсільгоспінспекція перебуває у стані ліквідації, але доки остаточно не вирішиться питання щодо того, хто виконуватиме функції сертифікації, вона не може віддати свої ресурси та повноваження.

«Тобто нині в нас жевріє сертифікація, а контролю як такого немає взагалі», – підсумувала експерт.

Виконано за допомогою Disqus