Сертифікація насіння в Україні зупиниться

8 грудня 2016 107 0
Аграрії звернулися до Гройсмана з вимогою не ставити під загрозу весняну посівну кампанію
kurkul.comАграрії звернулися до Гройсмана з вимогою не ставити під загрозу весняну посівну кампанію

Аграрна бізнес-спільнота звернулася з відкритим листом до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням не ставити під загрозу весняну посівну кампанію. Причина можливого зриву посівної — неможливість сертифікувати насіннєвий матеріал, пише прес-служба УАК.

У зв'язку з ліквідацією Держсільгоспінспекції та створенням ДП з сертифікації, виникає «вікно» тривалістю у два місяці, коли сертифікація насіння в Україні абсолютно зупиниться.

Цей період — з 5 грудня 2016 до початку 2017 р.

«Саме період з грудня по лютий є найбільш активним у сертифікації насіння — як виробленого на території України, так й імпортованого», — йдеться у зверненні.

Така ситуація є неприпустимою, оскільки становить реальну загрозу зриву весняної посівної кампанії, наголошують аграрії. Вони просять Володимира Гройсмана звернути увагу на проблему і вжити всіх необхідних заходів для забезпечення безперервної сертифікації насіння в Україні.

Копїі звернення направлені міністру аграрної політики та продовольства України Тарасу Кутовому та першому заступнику голови Державної інспекції сільського господарства України Юрію Заставному.

Електронна версія звернення — за посиланням.

Виконано за допомогою Disqus