Аграрії Луганщини залишилися без державної підтримки

24 липня 2015 103 0
Аграрії Луганщини залишилися без державної підтримки
Gagauzmedia.mdАграрії Луганщини залишилися без державної підтримки

На підконтрольній Україні території Луганщини жнивують. Середня врожайність пшениці там становить — по 30 ц/га, ранніх зернових і зернобобових — по 28,3 ц/га. Зібрати треба озиму пшеницю на 231 тис. га, ранні зернові та зернобобові — на 294 тис. га, пише «Урядовий кур'єр».

Весняно-польові роботи і жнива аграрії оплачують повністю зі своїх заощаджень.

«Тепер жодної державної програми підтримки агропромислового комплексу області немає. Нам для проведення весняно-польових робіт не вистачало власних коштів близько 300 млн грн. Ми сподівалися ці гроші отримати від укладання договорів про форвардні закупівлі до Аграрного фонду України. Проте ані минулого року, ні нинішнього жодного такого договору в Луганській області фонд не уклав», — розповів на брифінгу директор департаменту агропромислового розвитку обласної військово-цивільної адміністрації Григорій Кравченко.

За його словами, в попередні роки область була лідером з поставок зерна за форвардними закупівлями до Аграрного фонду (заготовляли від 96 до 104 тис. т). Але торік в окупованому Луганську фонд втратив (не змогли вивезти) до 20 тис. т. І тепер він відмовляється працювати через те, що в регіоні тривають бойові дії.

Виконано за допомогою Disqus

+ 24° ... + 13°

Вітер

3.8м/с

Опади

0мм

Вологість

57%