Аграрії Тернопільщини заявили про значні втрати урожаю

12 грудня 2016 76 0
На Тернопільщині ще збирають кукурудзу, соняшник, сою і цукровий буряк
SuperAgronom.comНа Тернопільщині ще збирають кукурудзу, соняшник, сою і цукровий буряк

На Тернопільщині аграрії ще збирають кукурудзу, соняшник, сою і цукровий буряк, пише SuperAgronom.com з посиланням на «Гал АС».

Заважають збору врожаю складні погодні умови, тому доводиться виводити техніку в поля у сприятливі дні, коли це дозволяє зробити стан ґрунту та погода. Аграрії вже говорять про значні втрати.

Наразі зернові культури зібрано на 95% площі, цукровий буряк — на 94,4%, сою — на 94% і соняшник — на 92%.

«Урожай кукурудзи та буряка завершать збирати найближчими днями. Найбільше буряка під снігом залишилось у трьох районах: Збаразькому, Чортківському та Підволочиському», — зазначив заступник керівника головного управління агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Василь Кічак.

За словами чиновника, значно гірша ситуація зі збором олійних культур — сої та соняшника. Збільшення кількості опадів та відлиги призводять до збільшення втрат, а от мороз якраз не стоїть на заваді. Наразі точні дані по втратах невідомі, підсумковий звіт буде подано управлінням до 26 грудня.

«Це вже не вперше ми стикаємося з такою ситуацією. Торік також довелося збирати врожай у грудні, бо в листопаді була погана погода, тому ми шукали дні, коли можна було б використовувати техніку. Звичайно, теперішні погодні умови сприятливими назвати важко, але якщо вони не погіршаться, то до кінця місяця справимося з усіма роботами», — сказав Василь Кічак.

Виконано за допомогою Disqus