Закупівельні ціни на сою в Україні ростуть

14 грудня 2016 461 0
Максимальні ціни характерні для Херсонської, Одеської та Миколаївської областей
kurkul.comМаксимальні ціни характерні для Херсонської, Одеської та Миколаївської областей

Торговельна активність на українському ринку сої більш низька, ніж на ринку соняшнику, повідомляє «Експерт Агро».

Це обумовлено тим, що до закупівлі не підключився поки переробний сектор, зосереджений, в основному, на придбанні соняшника. У соєвому сегменті на нинішньому етапі працюють експортери.

На сьогодні закупівельні ціни на сою в Україні в середньому становлять 10550-10600 грн/т на елеваторі і знаходяться в діапазоні 9350-11350 грн/т (EXW), який варіюється в залежності від якості сої, обсягу партії і віддаленості місця закупівлі від порту.

Максимальні ціни характерні для Херсонської, Одеської та Миколаївської областей. Нагадаємо, що у портах Миколаївської та Одеської областей — два великі заводи з її переробки.

Незважаючи на тенденцію зниження світових цін, що зберігається протягом останніх двох тижнів, з початку цього тижня в Україні ціни збільшилися на 100-250 грн/т (EXW), що пояснюється бажанням трейдерів сформувати необхідні експортні партії до настання тривалих новорічних і різдвяних свят. До середини тижня збільшили закупівельні ціни трейдери, які раніше закуповували за мінімальними і близьким до них цінами, а також покупці, які купували сою за високими цінами у припортових областях. Зокрема, якщо ще вчора максимальна ціна зазначеного діапазону перебувала на рівні 11170 грн, то сьогодні вона сягнула 11 350 грн/т на елеваторі.

Діапазон закупівельних цін у портах на сьогодні склав 10900-11250 грн/т СРТ-порт і $373-375/т (FOB).

Виконано за допомогою Disqus