Приватбанк переходить у державну власність

18 грудня 2016 169 0
В Уряді вважає, що ухвалене рішення врятувало як Приватбанк, так і всю банківську систему
golos-narody.com.uaВ Уряді вважає, що ухвалене рішення врятувало як Приватбанк, так і всю банківську систему

У неділю 18 грудня Кабінет Міністрів України, беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки та оборони України, підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ «Приватбанк» у стовідсоткову державну власність, повідомляє «Урядовий портал».

Держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій ПАТ «Приватбанк» та гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів.

Перехідний період починається з 19 грудня. Як зазначено у повідомленні, держава забезпечить плавний перехід та стабільну роботу банку у звичному для її клієнтів режимі.

«Ці дії відбуваються у чіткій координації з міжнародними фінансовими організаціями та за їхньої підтримки», — йдеться у повідомленні.

Голова НБУ Валерія Гонтарєва, яка брала участь в засіданні Уряду, та Міністр фінансів Олександр Данилюк поінформували членів КМУ про те, що приватні акціонери Приватбанку звернулися до Уряду з пропозицією, аби держава в інтересах клієнтів банку стала його повним власником.

В Уряді виходять із того, що ухвалене ним відповідальне рішення врятувало як Приватбанк, так і всю банківську систему.

Як повідомив на своїй сторінці Facebook керівник ІТ-напрямку ПАТ «ПриватБанк» Дмитро Дубілет, новим головою правління банку стане Олександр Шлапак. За його словами, це чудова новина.

«Він повинен незабаром сформувати нову команду топ-менеджерів. Формально, перехідний період, протягом якого ми будемо вводити в курс справи нову команду, буде тривати кілька місяців. Страшно зізнатися, але я не думаю, що клієнти або співробітники відчують особливу різницю в роботі банку. У нас все працює, як годинник. У головному офісі та у відділеннях залишаються ті ж професіонали. У банку створена унікальна корпоративна культура. Все це нікуди не дінеться з нашим відходом», — написав він.

У понеділок о 8-30 ранку про деталі ухвалених рішень на спільній прес-конференції поінформують Міністр фінансів Олександр Данилюк та Голова Нацбанку Валерія Гонтарєва.

Уранці окремі заяви з цього приводу зроблять Президент України Петро Порошенко та Прем'єр-Міністр України Володимир Гройсман.

Нагадаємо, Олександр Шлапак у 2001-2002 рр. був міністром економіки України, а з 27 лютого 2014 року по 2 грудня 2014 року — міністром фінансів України.

Виконано за допомогою Disqus