Компенсація від держави буде ефективною для фермерів — Вадатурський

20 грудня 2016 63 0
Андрій Вадатурський, член комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин
AgroPolit.comАндрій Вадатурський, член комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин

Відшкодування від держави для фермерів принесе більш позитивний результат, якщо вони згрупуються.

Таке переконання АgroРolit.com висловив народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Андрій Вадатурський.

За його словами, об’єднанням аграріїв є сенс давати можливість брати участь у будівництві нових елеваторів і бути їхніми власниками.

«Я постійно виступаю за об’єднання аграріїв. Адже 5-10 аграріїв разом матимуть більші потужності та виробничий потенціал», — вважає він.

Читати по темі: Тарас Кутовий: Фокус бюджетної підтримки буде направлений на фермерів

Також додав, що фермери — це фактично основна група, якій треба надавати допомогу з держбюджету.

«Тут я підтримую Тараса Кутового. Гроші, які заклали в бюджет, варто витратити на компенсацію і ставки. Якщо цей варіант не пройде, — компенсацію з 1 га. Розрахувати все, до прикладу, на 100 га: скільки треба грошей, людей тощо. Якщо 4 млрд грн не витрачаються, то ставимо верхню межу. Або беремо 50 млн грн, як річний легальний дохід через банки. І тоді ми зможемо витратити ці гроші на компенсацію малим фермерам», — сказав він.

Читати по темі: Бюджет-2017: скільки виділили фермерам?

Середнім агрохолдингам, на його думку, допомагати вже не треба. Їх узагалі не треба чіпати, нехай стають великими. У холдингів все гаразд, у них є прибуток.

«Яка допомога їм потрібна ще? Середнім і великим просто не треба заважати. За спільною системою податків вони спокійно можуть працювати. Компанія, з якої я прийшов, (НІБУЛОН. — Авт.) працює за загальною системою оподаткування уже 25 років, і все нормально», — зазначив він.

Нагадаємо, що міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий ініціював державну підтримку для аграріїв на наступний рік у сумі 5,5 млрд грн, тобто — 1% від ВВП всієї країни.

Виконано за допомогою Disqus