Ціни на капусту зросли вдвічі

28 липня 2015 61 0
Ціни на капусту зросли вдвічі
Аgro-store.com.uaЦіни на капусту зросли вдвічі

Ціни на білокачанну капусту виросли майже в 2 рази, повідомляє «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Сьогодні господарства західних, центральних та південних областей відвантажують капусту по 2,5-3 грн/кг, ціни на сході країни сьогодні доходять до 3-3,5 грн/кг.

Зараз капуста коштує майже в 2 рази дорожче, ніж у другій половині липня 2014 р. До того ж сьогоднішні ціни на 50% вище середньої відпускної ціни (за станом на 20 липня) за останні 5 років. Дорожче капуста продавалася тільки в другій половині липня 2012 р., коли ціни досягали 3-3,5 грн/кг.

Учасники ринку називають як мінімум дві причини підвищення цін. По-перше, у господарствах скорочується пропозиція середньо-ранньої капусти. Це досить часто супроводжується подорожчанням продукції, яке триває до початку збирання більш пізніх сортів. По-друге, попит на якісну капусту сьогодні значно превалює над її реальною пропозицією. За повідомленнями оптових компаній, господарства сьогодні в основному пропонують капусту, зіпсовану хворобами та шкідниками. Фермери підтверджують факт швидкого розвитку захворювань на капустяних плантаціях і пояснюють це змушеною економією на засобах захисту рослин та добривах в цьому сезоні.

За прогнозами аналітиків ринку, вже наприкінці місяця ціни на капусту можуть вкотре знизитися під тиском поставок більш пізніх сортів з південних і центральних областей країни.

Експерти вважають, що загальна пропозиція капусти в цьому сезоні буде нижче потреб ринку.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою