Якість зерна нового врожаю цілком прийнятна — експерти

29 липня 2015 59 0
Якість зерна нового врожаю цілком прийнятна — експерти
Кurkul.comЯкість зерна нового врожаю цілком прийнятна — експерти

Проливні дощі в період визрівання зерна в південному регіоні і збиральної кампанії зумовили невисоку якість врожаю у місцевих аграріїв. Більша частина тутешньої пшениці — фуражних класів, а багато партій вражені фузаріозом, зазначають в українському офісі великого міжнародного трейдера, пише «ПроАгро».

Експерти розраховували, що з початком збиральної кампанії в центральних і північних областях ситуація покращиться, оскільки тут погода була більш сприятливою, проте кардинально нічого не змінилося — зерно все так само переважно фуражної якості, нерідкі випадки його зараження фузаріозом і сажкою.

Крім фактора погоди, капризи якої цьогоріч були не такі вже й критичні для врожаю, фахівці вбачають основну причину зниження якості зерна в тому, що виробники в умовах значного зростання цін змушені були цього року економити на засобах захисту рослин, скорочувати кількість обробок посівів. І все-таки, незважаючи на спрощення технологій, якість зерна цілком прийнятна, особливо якщо врахувати, що ще 5-10 років тому практично все зерно, що вирощується в Україні, було фуражним.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

44%
Матеріали за темою