Фермери Сумщини бояться «обпектися» з органікою — думка

17 січня 2017 45 0
Фермери побоюються вирощувати органічне
spiritvine.netФермери побоюються вирощувати органічне

Сільгоспвиробники Сумщини не поспішають впроваджувати органічні технології. В області діє механізм відшкодування частини витрат на цю справу, але, за словами заступника голови Сумської облдержадміністрації Миколи Подопригори наданими можливостями скористалися не так уже й багато фермерів, пише «Голос України».

Кожен, хто вирішить зайнятися органічним сільгоспвиробництвом, має придбати відповідний сертифікат. Половину витрат покриють з обласного бюджету, але загальна сума компенсації для одного підприємства не повинна перевищувати 15 тис. грн на рік.

«Органічні сільгосппродукти на внутрішньому ринку нині взагалі не затребувані. Їх виробництво вимагає значної кількості ручної праці, а собівартість виходить дуже високою. Щоб ризикувати і «вкладатися» в такий бізнес, треба мати ресурси, а переважна більшість наших фермерів нині намагаються просто вижити. Щоб виростити чисті від «хімії» овочі, треба щонайменше три роки не вносити у ґрунт мінеральні добрива та не використовувати хімічних засобів захисту рослин. До того ж бажано, щоб «хімію» не використовували і сільгоспвиробники на сусідніх полях. Потрібно багато органічних добрив, яких сьогодні також ніде взяти, бо згорнули тваринницьку галузь», — зазначає фермер із Сумського району Володимир Грек.

Таку думку розділяє і депутат Сумської обласної ради, фермер із села Слобода Буринського району Віктор Ладуха.

«Сільгоспвиробники не довіряють державі. Вони вже кілька разів обпеклися і впевнилися в думці: якщо влада просто так дає гроші, опісля вона обов’язково забере їх сторицею. Хоча немає жодних сумнівів, що за органічним сільгоспвиробництвом — майбутнє. На чисті від «хімії», високоякісні, але недорогі продукти харчування вже давно чекають жителі українських міст», — коментує Віктор Ладуха.

Виконано за допомогою Disqus