Велика зараженість зерна — перебільшення — думка

29 липня 2015 22 0
Велика зараженість зерна — перебільшення — думка
Кurkul.comВелика зараженість зерна — перебільшення — думка

Розмови про велику кількість зерна, зараженого фузаріозом, є перебільшенням, розповідає керівник напрямку по захисту рослин лабораторії компанії зі світовим ім'ям, що спеціалізується на виробництві насіння, пише «ПроАгро».

«У південних областях цим захворюванням було уражено близько 20% відібраних і досліджених нами зразків. Однак в центральних і північно-східних областях цьому відсоток вдвічі менший, правда, нами поки досліджено невелике число зразків із цих регіонів», — говорить експерт.

Не відповідає дійсності й інформація про масове ураження зерна сажкою, вважає фахівець. За його словами, головешка цьогоріч зустрічається не так часто, зате часто вражає зерно інше грибкове захворювання злаків — септоріоз.

«Септоріоз утворює пліснявий наліт в нерівностях зерна, але, на відміну від фузаріозу, не призводить до утворення в ньому мікотоксинів, а тому не такий страшний. Головна неприємність цього грибка в тому, що він знижує насіннєвий потенціал зерна, і це проявляється пізніше», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 34° ... + 21°

Вітер

2.6м/с

Опади

0.5мм

Вологість

41%
Матеріали за темою