Відновлення зрошення — ключова умова розвитку української аграрної сфери — Кутовий

23 січня 2017 98 0
За умови розвитку зрошувальних систем, Україна матиме можливості для виробництва зерна до 100 млн т на рік
fb.ruЗа умови розвитку зрошувальних систем, Україна матиме можливості для виробництва зерна до 100 млн т на рік

Для нарощування об’ємів виробництва зерна в Україні, вкрай важливими є питання відновлення та розвитку зрошувальних систем, йдеться у повідомленні прес-служби Мінагропроду.

Про це заявив міністр агарної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час Глобального форуму з продовольства і сільського господарства «Сільське господарство і Вода — ключ до забезпечення світової продовольчої безпеки» (Форум).

«Згідно висновків ФАО, Україну віднесено до числа держав, які в перспективі можуть стати світовими продовольчими донорами. За умови відновлення та розвитку зрошувальних систем, Україна матиме можливості для нарощування виробництва зерна до 100 млн т на рік та для збільшення продовольства в обсягах, достатніх для 400- 500 млн людей», — зазначив Тарас Кутовий.

За домовленістю із Світовим банком Урядом України утворена Координаційна рада для розробки стратегії відновлення та модернізації зрошувальних систем України. Наявність затвердженої Урядом Стратегії стане основою підготовки угоди зі Світовим банком щодо його участі у фінансуванні відповідних робіт.

«Розраховуємо, що фінансування і відновлення зрошення розпочнуться у 2017 р. За експертними оцінками, має бути залучено 1,5-2 млрд доларів інвестицій. Наша мета — до 2021 р. відновити поливи на площі 500-550 тис. га, що дозволить виробляти зернових до 20 млн т щорічно», — повідомив міністр.

Виконано за допомогою Disqus