У Вінницькій області у 2016 р. зібрали рекордний врожай зернових

30 січня 2017 71 0
На Вінниччині підсумували результати аграрної галузі області у минулому році
kurkul.comНа Вінниччині підсумували результати аграрної галузі області у минулому році

На Вінниччині в 2016 р. було вироблено біля 5,6 млн т зернових культур, що на 47,5 % більше 2015 р. Це рекордний показник за всю історію Вінниччини. Середня урожайність зернових культур 64,1 ц/га, що є найвищою серед регіонів України.

Про це повідомляє-прес-служба Вінницької ОДА.

За словами заступника директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Валентини Кирилюк, в області за 2016 р. темпи приросту обсягів виробництва в сільському господарстві, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року склали 17,5 %, в тому числі в сільгосппідприємствах – 26,3 %, в господарствах населення – 4,3 %.

За попередніми даними обсяг виробництва валової продукції сільського господарства в 2016 р. склав 21,4 млрд грн. За останні сім років її виробництво зросло в 1,7 рази.

«Аграрний сектор області за підсумками 2016 р. займає лідируючі позиції в сільському господарстві: за обсягами виробництва валової продукції, за обсягами виробництва валової продукції на одну особу, за обсягами виробництва цукрових буряків, картоплі, плодово-ягідної продукції, м’яса, молока, за чисельністю поголів’я ВРХ, в т.ч. корів, та птиці», — зазначив очільник області Валерій Коровій.

Він також зазначив, що важливим елементом успіху аграріїв є впровадження проринкового управління в галузі АПК.

«Ми побачили у 2016 р., що значна частина представників аграрного бізнесу почала легалізувати свої доходи, не приховувати урожайність тощо. Хоча побороти повністю тіньовий оборот в реалізації сільгоспкультур, наприклад, соняшника, нам ще не вдалось»,- підкреслив голова ОДА.

Виконано за допомогою Disqus