Ситуація на глобальному ринку зернових залишатиметься стабільною і у 2017 р. — ФАО

30 січня 2017 99 0
 Ціни на міжнародних ринках на зернові культури залишаться стабільними в найближчі місяці
kurkul.com Ціни на міжнародних ринках на зернові культури залишаться стабільними в найближчі місяці

Згідно підсумкового звіту AMIS за 2016 р., позитивна ситуація із забезпеченням зерновими, що характеризувала глобальні ринки чотирьох культур AMIS (пшениця, кукурудза, рис та соя) протягом останніх років, ймовірно, продовжиться і у 2017 р.

Про це повідомляє ФАО.

Якщо не станеться якихось серйозних перебоїв у виробництві, ціни на міжнародних ринках, швидше за все, залишаться стабільними в найближчі місяці, хоча зовнішні чинники, такі як зміни валютних курсів і події на ринках енергетики, залишаються джерелами невизначеності.

Виробництво пшениці в 2016 р. зросло, за рахунок Казахстану, Ірану і Непалу. Торговий прогноз на 2016/17 (липень/червень) залишається без змін. Запаси (на кінець 2017 року) ймовірно, зростуть, за рахунок вищих, ніж передбачалося, прогнозів для СНД та Ірану.

Виробництво кукурудзи в 2016 р. зросло після значного перегляду у бік підвищення в США, що більш ніж компенсувало спад у виробництві в Індії.

Прогноз виробництва рису в 2016 р. підвищено. Перспективи торгівлі в 2017 р. знижено, що в першу чергу відображає нижчі передбачувані транскордонні закупівлі Китаю. Запаси, за оцінками, загалом лишатимуться на тому ж рівні.

Виробництво сої в 2016/17 зросло ще на 3 млн т внаслідок рекордно високих врожаїв в США і невеликого прогнозованого зростання в ЄС, Канаді та Китаї. Споживання в 2016/17 зросте приблизно на 5%, причому світове споживання спадає нижче рівня світового виробництва.

«Прогноз запасів на 2016/17 збільшилися на 3,6 млн т, або на 9%, відображаючи більш високі оцінки для США, Бразилії і Аргентини. Глобальні запаси, як очікується, відповідатимуть високому рівню сезону 2015/16», — додається у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus