Україна – чемпіон Європи в експорті волоського горіху — Мінагропрод

31 січня 2017 151 0
Україна увійшла у топ-5 виробників цього продукту в світі
pixabay.comУкраїна увійшла у топ-5 виробників цього продукту в світі

Сьогодні Україна займає перше місце у експорті волоського горіха серед країн Європи, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Також Україна увійшла у топ-5 виробників цього продукту в світі. Разом з тим, залишаються деякі питання щодо подальшого розвитку даної галузі та експорту.

Про це йшлось під час зустрічі заступника Міністра агарної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої з представниками ВГО «Українська Горіхова Асоціація».

«Розвиток виробництва нішевої продукції, цікавої для малих та середніх виробників, такої як плоди горіхів, є одним з пріоритетів для Мінагропроду сьогодні. Для розвитку промислового виробництва та експорту необхідно створювати кооперативи чи кластери. На сьогодні виробництво горіхів роздроблено за структурою. Це заважає як ефективному виходу на зовнішні ринки, так і впорядкованню роботі цієї галузі на внутрішньому ринку. Об’єднання виробників може вирішити багато з цих питань», — підкреслила заступник міністра.

Зі свого боку, представники Української горіхової Асоціації розповіли про основні шляхи, які матимуть вплив на розвиток горіхового бізнесу в Україні та сам експорт. Зокрема, це розвиток сучасних технологій переробки, провадження систем якісної заготівлі, збереження та реалізації продукції та інше.

«Виробництво горіхів є одним із цікавих сегментів агропромислового комплексу України, який забезпечує високий рівень рентабельності. Також є ідеї щодо пілотного проекту з кооперації в горіховій галузі в Черкаській області, реалізація якого надасть можливість залучення ветеранів АТО та ВПО зі східних регіонів у виробництво горіхів. Це тільки один з аспектів нашої співпраці сьогодні», — резюмувала Ольга Трофімцева.

Додається, що сьогодні в Україні вже висаджено понад 5 тис. га волоського горіха, 600 га фундука. На 2017 р. заплановані посадки ще 2,5 тис. га горіхоплідних культур, з них: волоського горіха -1520 га; фундука — 890 г.; мигдаль — 40 га. В 2016 р. експорт горіхів склав 40,02 тис. т, вартість була $79285 тис, а середня ціна $1981,1.

Виконано за допомогою Disqus