Урожай яблук в Узбекистані до 2020 р. складатиме 1 млн т

3 лютого 2017 28 0
Україна отримує нового конкурента на плодоовочевому ринку
pixabay.comУкраїна отримує нового конкурента на плодоовочевому ринку

До 2020 р. Узбекистан виготовлятиме до 1 млн т яблук. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак.

«Враховуючи кількість нових садів яблуневих, цілком імовірно, що до 2020го р. Узбекистан буде збирати до 1 млн т яблук, зважаючи на те, що там лише 33 млн споживачів», — підкреслив він.

За рік Узбекистан використав більше $100 млн кредитної лінії Всесвітнього Банку для розвитку виробництва, зберігання та переробки овочів та фруктів. Також, минулого року Азійський Банк Розвитку схвалив подібну кредитну лінію для Узбекистану на суму $154 млн.

«Цілком імовірно, що протягом наступних чотирьох років, Узбекистан отримає від різних донорів кредитних ліній приблизно на $1 млрд на розвиток плодоовочевого бізнесу. Ці гроші не враховують суми коштів технічної допомоги та різних грантів, яких, набереться ще 200 млн приблизно. Ці кошти — це приблизно 15% від того, що інвестує приватний бізнес в розвиток галузі. Тому, фактично, протягом 2016 р, я думаю, що було інвестовано не менше $500 млн. І сума в наступні роки буде зростати», — сказав Андрій Ярмак.

Проте, за його словами, їм дуже далеко возити яблуко і лише автотранспортом. То виробники будуть змушені йти на зниження ціни, причому виробники зазнають збитків. При цьому вони будуть вибивати з ринку РФ та Казахстану інших постачальників.

«Зараз всі переключилися на горіхи та черешню. Ринок РФ цього року точно отримає величезні обсяги черешні з Узбекистану. І не тільки він. Думаю, що поставки до ЄС будуть теж значними. Авіатранспорт працює прекрасно. Україна отримує конкурента на цьому ринку. Звичайно, є величезні проблеми з знаннями про технології, купа помилок в сховищах, проблеми з державним регулюванням торгівлі, обміном валюти і т.д. Але цей вал змете всі перепони. Отже, зустрічайте потужного конкурента в міжнародному плодоовочевому бізнесі — Узбекистан!», — додав Андрій Ярмак.

Виконано за допомогою Disqus