Депутати попросять Конституційний суд поставити крапку щодо запуску ринку землі

8 лютого 2017 86 0
У ВРУ збирають голоси, аби подати до Конституційного Суду звернення про відміну мораторію на продаж с/г земель
zib.com.uaУ ВРУ збирають голоси, аби подати до Конституційного Суду звернення про відміну мораторію на продаж с/г земель

У Верховній Рад збирають голоси, аби подати до Конституційного Суду звернення про відміну мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Ініціатор цього — народний депутат від БПП Олексій Мушак (називають наближеним до бізнесмена Андрія Веревського), який у грудні 2016 року разом з двома іншими депутатами зареєстрував у парламенті законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» №5535.

Про це пише AgroРolit.com.

За словами Мушака, для того, щоб активізувати процес розгляду і голосування законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення, потрібне подання до Конституційного суду.

«Для подання необхідно 45 підписів народних депутатів. На поточному тижні буде зібрано необхідну кількість підписів. Думаю, десь в четвер до кінця дня вони вже будуть», — розповідає він.

Народний депутат додав, що він з цією ідеєю звернувся до багатьох.

«Я пропоную моїм колегам, народним депутатам, наступне: або по факту Конституційний суд скасує мораторій на продаж землі, тому що він дійсно порушує права і свободи громадян, або ж Верховна Рада почне займатися своєю прямою відповідальністю і прийме закон, який створить ринок землі. Тому, або створюємо максимально ліберальний ринок через суд, абсолютно дикий ринок, або Верховна Рада свою модель запропонує», — додає Мушак.

Депутат від БПП наводить кілька аргументів на користь скасування мораторію.

«Україна є найбільшою за розміром в Європі країною за площею землі сільськогосподарського призначення — 41 млн га, що становить 30% земель с/г призначення континенту. При цьому, ми є однією з п'яти країн світу, на рівні з Конго, Кубою, Північною Кореєю і Венесуелою, де заборонена вільна продаж землі. На сьогодні, за даними організації ЕаѕуВuѕіnеѕѕ, у власності 7 млн українців знаходиться 28 млн га землі, якої вони позбавлені права вільно розпоряджатися через незаконне мораторію народних депутатів, який прийняли ще в 2001 р», — зазначає Олексій Мушак.

Нагадаємо, міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий взяв участь у широкому обговоренні питань розвитку земельної реформи та держпідтримки АПК у рамках Національної платформи діалогу 7 лютого в Хмельницькому. Метою заходу стало визначення оптимального формату проведення земельної реформи та формування переліку пропозицій від представників реального сектору, які будуть враховані при прийнятті урядових рішень в сфері земельних відносин. Всього в Національній платформі взяли участь понад 300 делегатів з усіх областей України.

Виконано за допомогою Disqus