Реклама
Аграрії повідомляють про рейдерство на Волині

Вікторія Конінгс: «Кріс-Віт Україна» більше року потерпає від рейдерства

6 лютого 2017 895 0

Сім років тому бельгійський фермер Крістоф Конінгс вирішив вкласти інвестиції у розвиток українського аграрного сектору. Разом з дружиною Вікторією чоловік приїхав на Волинь і в Одерадівському районі створив господарство «Кріс-Віт Україна». Кілька років підприємство успішно розвивалося: на 270 га землі подружжя вирощувало пшеницю, ячмінь, ріпак та сою. Поступово розмір господарства збільшувався, у 2014 році за рахунок пайових земель «Кріс-Віт Україна» виросло до 600 га. Але така успішна динаміка продовжувалася не довго. Незабаром про себе почало активно заявляти господарство-конкурент «Україна-Баїв». А згодом «Кріс-Віт Україна» стали жертвою рейдерських атак.

У рамках проекту «Полювання на рейдерів» Крістоф та Вікторія Конінгс звернулися до Kurkul.com з проханням про допомогу. Кажуть, куди не зверталися — ситуація не змінюється, а судовий процес затягується.

За словами Вікторії Конінгс, у період 2015-2016 років керівництво СГ ТзОВ «Україна-Баїв» уклало подвійні договори з пайовиками «Кріс-Віт Україна» та зареєстрували їх у Міністерстві юстиції. Нині триває розслідування справи щодо визнання повторно укладених договорів недійсними. Ми поговорили з пані Вікторією і дізналися, як починалася історія, скільки земель втратило «Кріс-Віт Україна» та на якому етапі справа застрягла у суді.

Kurkul.com: Розкажіть як створювалося Ваше господарство?

Вікторія Конінгс: Наше господарство створене у 2010 році. Власник господарства — бельгійський підприємець Крістоф Конінгс, він є інвестором. Коли ми прийшли в Одеради, на той момент діючого господарства не було. У 2010 році ми мали земельний банк розміром 270 га, вирощували тоді пшеницю, ячмінь, ріпак, сою із невеличкими варіаціями для сівозміни. Зараз вирощуємо ті самі культури, маємо близько 180 пайовиків. Певний час у кінці 2014 року ми мали 600 га в оренді, але наразі залишилось менше 300 га. Частину земель ми втратили на законних підставах, бо не встигли зареєструвати їх вчасно і цим скористалися інші люди. Тому щодо цього у нас немає і не може бути жодних претензій. А от близько 120 га ми втратили через пряме рейдерство і ще 155 га — через аферу з подвійною реєстрацією договорів.

Kurkul.com: Як і коли почули перші «дзвіночки» рейдерства?

Вікторія Конінгс: Справа в тому, що як тільки на посаду прийшов діючий голова Одерадівської сільської ради, він одразу ж почав лобіювати інтереси наших конкурентів. Деякий час створювався дуже негативний імідж особисто Крістофа і нашої фірми. Здебільшого безпідставно.

Kurkul.com: Як у вас відібрали землю? Обійшлося без фізичного насильства?

Вікторія Конінгс: Вони просто виходили і своєю технікою засівали наші землі. Коли ми викликали поліцію, правоохоронці нічого не робили. Ми намагалися по-мирному вирішити ситуацію, але порівняно з нами «Україна-Баїв» досить велике господарство. У них набагато більший технічний і людський ресурс. З тих 450 га землі, які ми обробляли у 2015-2016 році наразі залишилося всього 220 га. 26 березня 2016 року розпочато кримінальне провадження щодо незаконного захоплення наших земель, але досі реальних зрушень немає.

Детальніше дивіться тут.

Kurkul.com: У своєму листі ви писали, що пов’язуєте ці дії з аграрною партією. Чому?

Вікторія Конінгс: Ми знаємо, що людина, яка стоїть за цим підприємством — це голова осередку аграрної партії на Волині і він тісно пов’язаний із директором «Україна-Баїв». Тому є такі припущення.

Kurkul.com: Чи можете назвати суму збитків, які ви понесли за період рейдерства?

Вікторія Конінгс: Це мільйонні збитки. Ми в цю землю багато вкладали і коштів, і часу, а зараз не можемо нею користуватися. Це упущена вигода. Також ми мусимо платити людям за оренду цих земель, хоча і не користуємося нею. Адже в іншому випадку люди матимуть підстави розірвати договори з нашим підприємством. Також ми мусимо платити податки, бо ця земля зареєстрована за нами. Плюс, судові витрати: невідомо наскільки це затягнеться і коли закінчиться. Хоча насправді ситуація очевидна, але поліція адекватно не реагує.

Читати по темі: Спецпроект «Полювання на рейдерів»

Kurkul.com: Чи готові ви зараз до посівної? Є ризик, що вам «завадять» у проведенні польових робіт?

Вікторія Конінгс: Звичайно, є ризик, що рейдери будуть виходити з нами в поле і засівати наші землі. Восени були певні підстави думати, що нам завадять збирати урожай, але обійшлося без цього. Ми наймали охорону і, очевидно, що будемо знову звертатися до послуг охоронців.

Kurkul.com: Ви зверталися до юристів, адвокатів, аграрних спілок, щоб захистити свої права?

Вікторія Конінгс: Ми зверталися із запитами до депутатів, зверталися до президентської адміністрації, писали лист до бізнес-омбудсмена, але поки що результатів немає. Що стосується різноманітних адміністрацій — вони відсилають запит на область, область — на район, район, відповідно, отримує інформацію від сільського голови, а сільський голова подає таку інформацію, яку йому потрібно. Бо сільський голова — це ставленик наших конкурентів «Україна-Баїв».

Kurkul.com: Якщо і далі справа не зрушить з мертвої точки, чи маєте якийсь план дій?

Вікторія Конінгс: Поки що ми однозначно будемо працювати на тій землі, що у нас є. Також сподіваємося, що судова тяганина завершиться. Зокрема, справа щодо подвійної реєстрації договорів. Суд повинен ухвалити позитивне для нас рішення, адже правда і закон на нашому боці. Але нині робиться все, щоб максимально затягнути процес. А у нас господарство маленьке, ресурс вичерпний. Проблема у тому, що «доки сонце зійде, роса очі виїсть». Доки справді щось зрушиться з місця, фірма не зможе фінансово існувати. От у цьому і є велика небезпека, адже збитки і витрати наразі ніяк не компенсуються.

Kurkul.com: Пані Вікторіє, дякуємо Вам за розмову та бажаємо, щоб справедливість було відновлено. Терпіння Вам і снаги!

Редакція Kurkul.com готова оприлюднити думку усіх сторін конфлікту. Зокрема, ми надіслали журналістський запит голові Аграрної партії України Віталію Скоцику щодо причетності голови Волинського осередку АПУ до рейдерських дій. Щойно отримаємо відповідь, одразу ж повідомимо про це наших читачів.

Якщо Ви знаєте про рейдерські захоплення землі у Вашому селі, місті чи області або самі стали жертвою беззаконня і хочете поділитися інформацією пишіть на наш E-mail: press@latifundistmedia.com з темою листа «Полювання на рейдерів» або ж залишайте коментарі під цим матеріалом.

Вікторія Сумченко, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою