Уряд збільшив шанси дрібних агровиробників отримати дотацію з бюджету — Кулініч

9 лютого 2017 89 0
Якби не було обмеження, то близько 70-80% всієї суми держдотації пішло б на птахівництво
kurkul.comЯкби не було обмеження, то близько 70-80% всієї суми держдотації пішло б на птахівництво

Незважаючи на постанову, зросте кількість дрібних та середніх агровиробників, які зможуть отримати бюджетну підтримку цього року.

Таку точку зору у коментарі AgroPolit.com висловив народний депутат, член парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, голова підкомітету з питань земельних відноси Олег Кулініч, коментуючи затверджений сьогодні урядом механізм розподілу бюджетної дотацій для АПК.

«Наявність обмеження — це правильно. Якби його не було, то близько 70-80% всієї суми держдотації пішло б на птахівництво. Адже вони найбільше виробляють продукції на внутрішній ринок ( і відповідно сплачують ПДВ в бюджет) з усього тваринництва. Тому обмеження не більше 50% — це правильна ідея. Тепер у дрібних і середніх виробників збільшились шанси на отримання державної підтримки», — пояснив Олег Кулініч.

На його думку позитивно вплине на ринок і розподіл дотації в автоматичному режимі.

«Ручний режим розподілу бюджетних коштів не завжди нормально сприймається аграріями. Адже він містить місце для корупційних зловживань. Звісно, потрібно ще дивитися фінальний варіант схваленого урядом механізму розподілу бюджетних коштів на АПК, але автомат — це менше зловживань з бюджетними коштами», — підсумував народний депутат.

Читати по темі: Птахівникам обмежили виплату дотацій до 50% від загальної суми

Нагадаємо, що Кабмін сьогодні прийняв постанову, яка визначає порядок розподілу та використання 4 млрд грн державної підтримки аграрних виробників, передбачених держбюджетом на 2017 р.

Як розповів аграрний міністр Тарас Кутовий, в мехінізмі уточнено два важливі моменти. Перший — встановлено обмеження виплати дотацій птахівникам до 50% від загальної суми. Нагадаємо, раніше учасники ринку критикували уряд та Мінагро за те, що це призведе до отримання левової частки бюджетних коштів одним українським виробником — компанією МХП, яка належить Юрію Косюку. Другий момент — розподіл буде автоматичним.

Виконано за допомогою Disqus