Витрати на гектар цибулі складають $5-6 тис. — Підлужний

16 лютого 2017 769 0
Цибулю потрібно обробляти від хвороб кожні 5-6 днів
botanichka.ruЦибулю потрібно обробляти від хвороб кожні 5-6 днів

Витрати на гектар цибулі в цьому році становлять $5-6 тис. Про це повідомив агроном-консультант, директор південної філії компанії «Професійне насіння» Юрій Підлужний під час практичного семінару «Ефективні технології вирощування овочевих культур. Ділимося досвідом», що проходив у рамках виставки «Фрукти, Овочі, Логістика 2017» на «Зернових технологіях».

«До часів значного зростання курсу долара, затрати на гектар цибулі складали $10 тис. Здешевлення відбулося через те, що аграрії почали використовують неоригінальні хімічні препарати та дешевше насіння в цілях економії», — говорить експерт.

За словами Юрія Підлужного, цибулю важка у вирощуванні і затратна культура в порівнянні з іншими овочами, зокрема, з морквою.

«Цибуля часто хворіє, тому кожні 5-6 днів її потрібно обробляти ЗЗР. Обробка гектару кожного разу обходиться в 1-2,5 тис. грн», — розповідає агроном-консультант.

Морква ж, за його словами, потребує лише 3-4 обробки від хвороб, два внесення інсектицидів і максимум три — гербіцидів.

Дешевшим є і насіння моркви.

«Вартість насіння цибулі складає від $1 тис./га. Затрати для моркви — $500, а з ранніми сортами можна вкластися в 10 тис грн.», — говорить експерт.

В цілому, за словами Юрія Підлужного, собівартість гектару моркви складає $2 тис.

Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus