Максимальний розмір ділянки в одні руки варто обмежити до 200 га — Мартинюк

23 лютого 2017 264 0
Максим Мартинюк, перший заступник міністра Мінагропроду України
УНІАНМаксим Мартинюк, перший заступник міністра Мінагропроду України

Мінагропрод робить ставку на формування середнього класу в рамках проведення земельної реформи, пише AgroРolit.com.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк під час дискусії в УАК на тему «Формування ринку землі: реалії та перспективи».

За його словами, наразі під дією мораторію знаходяться приблизно 37 млн га землі.

«Тим часом 5 млн га землі, які знаходяться в приватному користуванні, не підпадають під дію мораторію. І це не створює проблем, ніхто нікого не ошукує. Причому в Україні немає обмежень на володіння цією землею для юридичних осіб», — підкреслив він.

Мартинюк розповів, що Мінагропрод пропонує відкривати ринок землі у два етапи — спочатку дозволити купівлю-продаж державних земель, а через 2 роки, коли ціна сформується, відкрити ринок для всіх власників. Максимальний розмір ділянки, на його думку, варто обмежити 200 га.

«Мета запровадження ринку землі — створення середнього класу на селі. Якщо вона буде досягнута, то в середньостроковій перспективі в кожному селі буде ефективно працювати 2-3 фермери, які будуть спеціалізуватися на високомаржинальних культурах, які не потребують масштабності виробництва», — пояснив Маексим Мартинюк.

Читати по темі: Восени Конституційний суд може зняти земельний мораторій — Мартинюк

Нагадаємо, що о народний депутат від БПП Одексій Мушак, подав у Конституційний суд подання про скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель за підписом 55 нардепів. Підписи під поданням депутатів від «ББП», «Народного фронту» та «Самопомочі».

Виконано за допомогою Disqus