Максимальний розмір ділянки в одні руки варто обмежити до 200 га — Мартинюк

264
0
Максим Мартинюк, перший заступник міністра Мінагропроду України
УНІАНМаксим Мартинюк, перший заступник міністра Мінагропроду України

Мінагропрод робить ставку на формування середнього класу в рамках проведення земельної реформи, пише AgroРolit.com.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк під час дискусії в УАК на тему «Формування ринку землі: реалії та перспективи».

За його словами, наразі під дією мораторію знаходяться приблизно 37 млн га землі.

«Тим часом 5 млн га землі, які знаходяться в приватному користуванні, не підпадають під дію мораторію. І це не створює проблем, ніхто нікого не ошукує. Причому в Україні немає обмежень на володіння цією землею для юридичних осіб», — підкреслив він.

Мартинюк розповів, що Мінагропрод пропонує відкривати ринок землі у два етапи — спочатку дозволити купівлю-продаж державних земель, а через 2 роки, коли ціна сформується, відкрити ринок для всіх власників. Максимальний розмір ділянки, на його думку, варто обмежити 200 га.

«Мета запровадження ринку землі — створення середнього класу на селі. Якщо вона буде досягнута, то в середньостроковій перспективі в кожному селі буде ефективно працювати 2-3 фермери, які будуть спеціалізуватися на високомаржинальних культурах, які не потребують масштабності виробництва», — пояснив Маексим Мартинюк.

Читати по темі: Восени Конституційний суд може зняти земельний мораторій — Мартинюк

Нагадаємо, що о народний депутат від БПП Одексій Мушак, подав у Конституційний суд подання про скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель за підписом 55 нардепів. Підписи під поданням депутатів від «ББП», «Народного фронту» та «Самопомочі».

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus