Сільському господарству потрібен інноваційний підхід у застосуванні міндобрив — Рудюк (ОПИТУВАННЯ)

10 березня 2017 105 0
Більшість наших аграріїв за старою традицією вносять тверді добрива; рідкі — великі холдинги
agropolit.comБільшість наших аграріїв за старою традицією вносять тверді добрива; рідкі — великі холдинги

Виробництво 80-100 млн т зерна в Україні потребує кардинальних змін і в кількісних, і в якісних показниках внесення мінеральних добрив.

Про це розповів в інтерв’ю infoindustria.com.ua заступник директора Департаменту рослинництва Мінагропроду Анатолій Рудюк.

За словами фахівця, сільське господарство в Україні вже тривалий час має стабільні показники використання мінеральних добрив — 79-82 кг діючої речовини на гектар. Подекуди ефективність використання добрив дещо зросла, бо при менших обсягах внесення аграрії одержують більшу віддачу. Однак така кількість добрив гальмує ріст урожайності.

«Україна як зернова країна відзначається вкрай низьким рівнем використанням рідких добрив, який становить не більше 10% до загального обсягу. Ми ж вважаємо за необхідне збільшити цей показник до середньоєвропейського — 35-50%. Більшість наших аграріїв за старою традицією вносять тверді добрива. Рідкі ж добрива використовують, в основному, великі холдинги, у яких є можливість створити матеріально технічну базу для зберігання та внесення», — зазначив заступник Департаменту рослинництва Мінагропроду.

Щоб рідкі добрива стали доступними для всіх аграріїв, особливо в пікові періоди сезону, оператори ринку мали б створити логістичні центри на рівні районів чи областей, переконаний Анатолій Рудюк. Такі центри виконували б не лише функції постачання, а й впровадження нових технологій. Було б добре, якби постачальники міндобрив подумали і про взаємовигідні схеми реалізації цієї продукції, які, наприклад, застосовують продавці засобів захисту рослин.

Виконано за допомогою Disqus