Україна може лишитися без дизпалива під час посівної

10 березня 2017 88 0
Росія припинила трубопровідні поставки дизельного палива в Україну
rs.img.com.uaРосія припинила трубопровідні поставки дизельного палива в Україну

Весняна посівна кампанія під загрозою через припинення поставок російського дизпалива до України, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Трубопровідні поставки російського дизельного палива в Україну припинені вже протягом місяця у зв'язку з тим, що Федеральна служба з технічного та експортного контролю (ФСТЕК) не здійснює оформлення необхідних документів.

«У Російській Федерації відсутні міжурядові угоди щодо поставок нафтопродуктів в Угорщину і на Україну, поставки дизельного палива в зазначених напрямках здійснюються господарюючими суб'єктами виходячи з економічної доцільності, відповідно говорити про припинення поставок Російської Федерацією некоректно», — заявляє прес-служба міністерства енергетики РФ.

У той же час у відомстві додали, що за даними «Транснафти», поставки були припинені 8 лютого 2017 року в зв'язку з переукладанням контрактів на експорт нафтопродуктів.

За інформацією прес-служби Міненерго, нафтопродукти для поставки призначені в напрямку України, в даний час перерозподіляються по інших напрямках, зокрема, в Приморськ і Новоросійськ.

Радник президента «Транснафти», прес-секретар Ігор Дьомін повідомив, що компанія здійснює транспортування нафтопродуктів по заявкам власників ресурсу, після оформлення відповідних документів на експорт.

«У лютому місяці цього року були заявки від нафтових компаній з експорту дизельного палива в напрямку України У поточному місяці оформлених експортних партій ще не було», — уточнив він.

У прес-службі НК «Роснафта», яка здійснює поставки в зазначеному напрямку, повідомили, що нафтопродукти «Роснафти» постачаються до України і в Угорщини відповідно до домовленостей з партнером компанії.

«Контрактом передбачена можливість зміни обсягів поставок в залежності від запиту контрагента і ефективності їх реалізації для «Роснафти», — підкреслили у компанії.

На початку вересня 2016 року Росія вже припиняла постачання дизпалива на Україну по трубі, так як «Транснефть» отримала припис Центральної енергетичної митниці (ЦЕМ) з повідомленням про анулювання ФСТЕК Росії висновків, виданих російським учасникам зовнішньоекономічної діяльності на поставку нафтопродуктів. У середині місяця після отримання монополією оформленої належним чином митної декларації з ЦЕМ для транспортування дизельного палива в напрямку України поставки були відновлені. У вересні плановий обсяг поставок до України повинен був скласти 156 тис. т.

Виконано за допомогою Disqus