Для сільгосппідприємств ДПЗКУ стала свого роду інвестором — думка

14 березня 2017 85 0
Наталія Тоцька
Kurkul.comНаталія Тоцька

Минулого року сільгоспвиробники втратили спецрежим ПДВ і зіштовхнулися з великими проблемами. Тому зараз програми, які пропонує Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) — це реальні інвестиції у сільське господарство.

Про це під час круглого столу «Як держава може допомогти фермеру. Шляхи взаємодії та підтримки» розповіла співвласниця товариств з обмеженою відповідальністю «Бобрик», «Армійське», «Заворотичі», «Войтівське» та приватного підприємства «Русанівське» Наталія Тоцька.

Жінка працює з ДПЗКУ вже четвертий рік поспіль і задоволена форвардними програмами, які пропонує корпорація.

«Ми почали співпрацю з одного підприємства, тому що програма для нас була новою і ми хотіли спробувати свої сили. Хотіли дізнатися умови, чи буде це нам вигідно чи збитково, зможемо ми поставити цю продукцію чи ні. Спробували один раз, нам дуже сподобалося і вже наступного року всі наші п’ять підприємств почали працювати за форвардною програмою ДПЗКУ», — розповідає Наталія Тоцька.

Зокрема, дуже корисною жінка називає програму закупівель зерна за подвійними складськими свідоцтвами.

«Шикарна програма! Не завжди є можливість зберігати у своїх складах продукцію і не завжди хочеться її продавати одразу після збору. Продаєш у листопаді-грудні – вона має одну ціну, а в березні ця продукція має на 20-40% вищу ціну. І ви розумієте, що продавши продукцію в листопаді за 8 тис. грн, ви її вже не зможете продати в березні за 12 тис. Фермери на цьому втрачають гроші. Коли ж ви здаєте зерно за подвійним складським свідоцтвом, ви отримуєте 70% грошових коштів по тій ціні, яка була у листопаді, а коли вже переписуєте, ДПЗКУ робить коригування вартості за лютневими цінами. Це дуже вигідно і ми цю програму використовуємо зараз в господарствах», — додає вона.

Єдиним недоліком Наталія Тоцька вважає недостатню поінформованість сільгоспвиробників про такі ініціативи.

До слова, весняний форвард зараз тільки починає працювати і, згідно з його умовами, фермери зможуть отримати авансові платежі за тонну зерна пшениці, ячменю або кукурудзи у розмірі 2580 грн, а за сою – 4 980 грн/т.

Андрій Губін, Вікторія Сумченко, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus