Як повинен працювати Аграрний страховий пул?

4 серпня 2015 114 0
Як повинен працювати Аграрний страховий пул?
Latifundist.comЯк повинен працювати Аграрний страховий пул?

Основним чинником успішної роботи Аграрного страхового пулу є присутність у ньому солідних компаній, упевнений менеджер агрострахування СК «PZU Україна» Олександр Муха, пише Кurkul.com.

«Ринок сам вже відрегулює усі процеси роботи, які будуть реально працювати на користь як компаніям, так і фермерам. Але для цього потрібен дієвий закон та вдосконалений статут. Якщо усе це буде, тоді гравці ринку почнуть вступати до пулу і тим самим розвивати аграрне страхування в Україні», — говорить він.

Олександр Муха вважає, що чимало компаній свого часу навіть відмовилися від такої послуги, як аграрне страхування, адже працювати в цьому напрямку їм стало просто невигідно.

Читати по темі: «Нові умови аграрного страхування»

«Першочергово – це катастрофічні ризики, в яких доводиться працювати компаніям сьогодні. По-друге – це нестабільність надходження платежів, особливо враховуючи економічну ситуацію та відсутність кваліфікованих штатних працівників, адже через збитковість цього напрямку ніхто не створює спеціальних підрозділів. Третя причина цього – відсутність історії страхування, що не дає змоги зробити перестраховку. І четверта причина – це досить великі витрати на обслуговування та супровід договорів страхування. Ті ж самі огляди, урегулювання збитків, моніторинг посівів», – пояснює експерт.

На думку компаній, страховий пул повинен розподіляти ліміти страхування по культурах, регіонах, страхових компаніях, а основне завдання пулу – балансування страхового портфелю, моніторинг та постійний аудит компаній на предмет фінансової стабільності. Розуміння інструментів оцінювання та регулювання правил гри для страхових компаній створять умови для об'єктивної оцінки збитковості цього продукту, а отже зниження тарифів та підвищення доступності для малих і середніх фермерів.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

44%
Матеріали за темою