Європейське хімічне агентство заперечує канцерогенність гліфосату

17 березня 2017 313 0
До кінця року Єврокомісія вирішить, чи буде продовжений дозвіл на використання гліфосату в пестицидах.
kpi.uaДо кінця року Єврокомісія вирішить, чи буде продовжений дозвіл на використання гліфосату в пестицидах.

Комітет оцінки з оцінки ризиків (Risk Assessment, RAC) при Європейському хімічному товаристві (European Chemicals Agency, ECHA) після низки досліджень зробив висновок, що гліфосат не відповідає критеріям канцерогена, мутагена чи препарату, токсичного для репродукції. Цю речовину зазвичай застосовують у якості гербіцида.

Висновок ECHA буде направлено на розгляд Європейської комісії для прийняття остаточного рішення. До кінця року Єврокомісія вирішить, чи буде продовжений дозвіл на використання гліфосату в якості активної речовини у пестицидах.

Про це повідомили науковці на сайті European Chemicals Agency.

Дослідники підтвердили: гліфосат залишається небезпечною речовиною, що викликає серйозні пошкодження очей і є токсичним для водних організмів з довгостроковими наслідками.

«Наш висновок був заснований на доказах усіх розглянутих досліджень на людях і тваринах»,— сказав голова Комітету з оцінки ризиків (RAC) Тім Боумер.

Раніше неоднозначні дані про канцерогенні ризики гліфосату стали причиною суперечок між політиками та дослідниками ЄС і США. Міжнародне агентство з вивчення раку (International Agency for Research on Cancer, IARC) у складі Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) класифікувало гліфосат як «імовірно канцерогенний». Однак багато урядових регуляторів, включаючи США, визначають малоімовірним вплив гліфосату на ризик розвитку раку в людини.

Європейський Союз у липні минулого року продовжив на 18 місяців дозвіл на знищення бур'янів, поки йде подальше наукове дослідження.

Виконано за допомогою Disqus