Європейський суд точно визначить, що таке ГМО

25 червня 2018 108 0
Європейський суд точно визначить, що таке ГМО
pixabay.comЄвропейський суд точно визначить, що таке ГМО

Постанова Європейського суду, щодо генетичної модифікації рослин зможе відкрити можливості для впровадження інноваційних технологій у роботі селекціонерів. Про це повідомляє Agroxxi.ru.

Остаточне рішення  Європейського суду 25 липня винесе тлумачення законодавства ЄС відносно питання, що таке генетична модифікація рослин.

На думку експертів, європейським країнам буде надана можливість приймати власні міри для розробки сортів з використанням нових методів розмноження. Для цього важливо буде дотриматись певного переліку вимог.

Вчені вважають, рослини, які піддаються нецільовим мутаціям, таким як опромінення або з використанням певних речовин, повинні звільнитись від правил ЄС у відношенні генетично модифікованих організмів. Мається на увазі, що рослини не повинні проходити вартісні та інтенсивні досліди, які підтвердять їх безпечність перед виходом на ринок.

Організація Confédération paysanne подала груповий позов проти французької влади, після якого французький адміністративний суд звернувся до Європейського суду з питанням визначитися щодо генетично модифікованих організмів. Рішення дасть можливість європейським країнам вільно обирати міри регулювання та за відсутності додаткових дослідів знизить затратну частину рослин на ринку.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus