Українські аграрії зможуть отримати дотації на плодові розсадники

17 березня 2017 117 0
Плодово-ягідні розсадники мають серйозні проблеми з реалізацією своєї продукції
romenfrut.ub.uaПлодово-ягідні розсадники мають серйозні проблеми з реалізацією своєї продукції

Внести розсадництво плодових та ягідних культур до видів діяльності сільського господарства, на які мають видаватися передбачені законодавством дотації протягом наступних 5 років, — таку пропозицію вніс 14 березня Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин до Кабінету міністрів України.

Про це повідомляє «УКРСАДПРОМ» на своєму сайті.

Бюджетну дотацію із 1 січня 2017 року надають сільськогосподарським товаровиробникам, які провадять види діяльності, визначені у пункті 16-1.3 статті 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», однак серед визначених видів економічної діяльності не було враховано КВЕД 1.30 у частині вирощування посадкового матеріалу всіх видів, у тому числі черешків, кореневих пагонів та розсади, для відтворення рослин або щеплення дерев плодових і ягідних культур.

Необхідність визначення плодових розсадників отримувачами державної дотації визначена Асоціацією «УКРСАДПРОМ» як обов’язкова та необхідна умова державної підтримки садівництва, оскільки саме розсадництво є першою та найбільш вразливою ланкою в садівництві та ягідництві.

«Усі розсадники є дрібними господарствами, а розсадництво — це єдиний вид їхньої діяльності. Реалізація продукції відбувається лише 2 рази на рік. Тому відсутність дотацій призведе до суттєвого здорожчання вітчизняного садивного матеріалу або знищення легального розсадництва в Україні. Це призведе до звільнення більше 2 тисяч працівників у сільській місцевості, зайнятих у вирощуванні садивного матеріалу», — зазначив голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка.

За даними офіційної статистики, у галузі відтворення рослин в Україні станом на кінець 2015 року функціонувало 159 підприємств, із них 91 із 1,7 тис. працівниками — займалося плодовим і ягідним розсадництвом. У 2015 році без державної підтримки ці підприємства реалізували лише близько 70% вирощеного вітчизняного садивного матеріалу, наслідком чого стало суттєве зменшення обсягів нових плодових насаджень у 2016 році.

Офіційна статистика вказує на прибутковість більшості підприємств, що займаються відтворенням рослин, але плодово-ягідні розсадники мають серйозні проблеми з реалізацією своєї продукції. Відтак показники економічної ефективності їхньої діяльності менші за середні по цьому напрямку.

«Ключові проблеми галузі розсадництва плодово-ягідних культур, які мають ознаки системних і значно гальмують її розвиток — це загальний дефіцит якісного сортового садивного матеріалу плодових і ягідних культур вітчизняного виробництва; відставання у технологічній оснащеності у порівнянні з провідними європейськими та світовими підприємствами; низький відсоток реалізації продукції, яка вирощується розсадниками. Тому для вирішення наявних проблем, посилення ролі та значення вітчизняної галузі садівництва та ягідництва, необхідно стимулювати залучення фінансових ресурсів для потреб розсадництва, що закладає основу всієї технології вирощування плодів і ягід», — зазначив Дмитро Крошка.

Виконано за допомогою Disqus