Європейці саджають українську чорну смородину

28 березня 2017 583 0
Українські селекціонери вивели кілька сортів чторної смородини, які вирощують у Європі
ogorodsadovod.comУкраїнські селекціонери вивели кілька сортів чторної смородини, які вирощують у Європі

Українські селекціонери намагаються конкурувати з основними селекційними центрами Європи ― у Польщі, Великобританії, РФ і Литві. Українські сорти чорної смородини «Ювілейна Копаня», «Вернісаж», «Софіївська» гарно себе зарекомендували і тепер вирощуються в Європі. Про це в інтерв’ю propozitsiya.com розповів заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН, кандидат сільськогосподарських наук Олександр Ященко.

За його словами, селекційна робота ягідних культур в Україні переживає не найкращі часи. Селекційна робота в рамках держфінансування не забезпечує якісного результату. Крім того, в Україні різко зменшилася кількість селекційних центрів, через анексію Криму Росією.Основна селекційна робота проводиться в Інституті садівництва НААН разом з мережею дослідних станцій по всій Україні. В чотирьох з них проводиться селекційна робота в сегменті ягідництва.

Вже на колишній Львівській дослідній станції були значні успіхи з селекції чорної та червоної смородини. На Черкащині в Інституті помології також проводилися дослідження по смородині та аґрусу. На Харківщині вивели один з найкращих у світі сортів жимолості. Також ягідною селекцією займалися на Київщині.

Україні селекціонери створили гідні сорти аґрусу: «Неслухівський», «Каменяр», «Карат», а також сучасні сорти ― «Сварог», «Тясмин», «Гостинець», «Хрещеник».

Не такою успішною була селекція малини в Україні. Створено 2 ― 3 відносно вдалих поширених сортів.

Проводиться селекційна робота в нових приватних селекційних центрах. Вони теж зареєстрували кілька нових сортів ягід.

Виконано за допомогою Disqus