НААН вивели нові сорти с/г рослин

28 березня 2017 154 0
В НААН вивели нові сорити кукурудзи, пшениці, ячменю та соняшника
is.lviv.uaВ НААН вивели нові сорити кукурудзи, пшениці, ячменю та соняшника

Національна академія аграрних наук України (НААН) за минулий рік розробила ряд селекційних новинок у насінництві. Про практичні результати роботи аграрних науковців розповів академік та президент НААН Ярослав Гадзало під час засідання Загальних зборів Академії.За його словами, вітчизняна аграрна наука в рамках 16 програм розробляла сорти практично всіх с/г рослин.

«У 2016 році науковими установами в рамках програми «Селекція. Зернові та зернобобові культури», було передано на державне випробування 30 сортів зернових (пшениця, ячмінь). У рамках програми «Селекція і насіння кукурудзи та сорго» ― 16 гібридів кукурудзи (5 ― понад план), придатних для поширення в Україні. За звітний період зареєстровано 22 гібриди кукурудзи, проведено оцінку сортозразків сорго за якісними показниками зерна і зеленої маси». За програмою «Технологія вирощування зернових культур. Селекція кукурудзи і сорго» розроблено моделі агротивних технологій вирощування забезпечують підвищення врожайності та якості сучасних сортів та підвищує рентабельність виробництва», ― прокоментував Ярослав Гадзало.

Також академік додав, що науковці працюють і над розробленням баз даних с\г культур.Він пояснив, що до державного сортовипробування передано 7 гібридів соняшнику і 5 батьківських компонентів. Зареєстровано 10 гібридів соняшнику і 12 батьківських компонентів гібридів.

«У 2015 ― 2016 рр. рекордні валові збори зернових в Україні в значній мірі були забезпечені саме за рахунок впровадження високоврожайних сортів і гібридів селекції наукових установ Академії, площі посівів яких займають від 40 до 98%, а селекція ячменю, жита, проса, вівса, гречки, рису здійснюється практично тільки в установах НААН. Разом з цим, подальше збільшення виробництва зерна при відсутності державної підтримки», ― підкреслив президент НААН.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus