Україна відновлює свої «горохові» позиції

29 березня 2017 654 0
Українські аграрії підвищують ставки гороху в сівозміні
foodhealth.comУкраїнські аграрії підвищують ставки гороху в сівозміні

Згідно з прогнозом Міністерства аграрної політики та продовольства України у 2017 р. посівні площі під горохом досягнуть 276 тис. га, що на 15,5% більше, ніж було посіяно минулого року, повідомляє аналітична агенція «УкрАгроКонсалт».

За словами експерта «УкрАгроКонсалту», торішня тенденція щодо відновлення посівних площ під горохом в Україні набирає обертів і цього року. Аграрії підрахували зростаючу рентабельність цієї бобової культури в країні і вирішили підвищити її ставки в сівозміні.

Незважаючи на те, що сівбу гороху в країні цього року розпочали на кілька тижнів пізніше, ніж минулого, темпи сівби вже на 32% випереджають минулорічні. При цьому південні області (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька) вже перевищили заплановані площі на 2-12%.

На думку аналітиків, у 2017 р. посівні площі під горохом в Україні знову перевершать початкові плани і цілком можуть досягти максимуму за останні сім років.

Нагадаємо, що в 2016 р. при прогнозі Мінагрополітики 182 тис. га аграрії України засіяли горохом 239 тис. га, що на 31% перевищило очікування.

Виконано за допомогою Disqus