Закон про агрострахування модернізують

6 серпня 2015 104 0
Закон про агрострахування модернізують
Кurkul.comЗакон про агрострахування модернізують

Успіх ринку аграрного страхування в Україні має будуватися на трьох факторах: законодавстві, страховому пулі та об'єднанні аграріїв, страховиків і держави, пише Кurkul.com.

Ураховуючи ситуацію, що склалася на ринку агрострахування, Міністерство аграрної політики та продовольства таки взялося за розвиток цієї галузі та розробку нового закону. Відтак, у планах – перетворити агрострахування з державною підтримкою на потужний сучасний інструмент державної політики. Для цього навіть створили робочу групу, яка об’єднала фермерів, середніх та великих товаровиробників, страховиків, фахівців наукових організацій та державних установ.

«У новому законі про агрострахування з держпідтримкою, над яким ми зараз працюємо, будуть закладені надійні запобіжники від монополізації та корупції. Механізм такого страхування забезпечить справедливий розподіл ризиків між учасниками, баланс їхніх інтересів, а участь кожної зацікавленої сторони страхового ринку у розробці правил гри буде свідчити про його прозорість, передбачуваність та фінансову стійкість», – пояснює заступник міністра з питань євроінтеграції міністерства аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька.

Читати по темі: «Нові умови аграрного страхування»

Зміни відбудуться у положеннях закону про добровільність страхування з держпідтримкою, типові страхові продукти, гнучке ринкове ціноутворення, яке стимулюватиме участь у системі виробників з різним ступенем ризику. При цьому фахівці сформулюють певні «обмежувачі» субсидування та фінансового забезпечення, які захищатимуть від зловживань, зв'язування коштів страхових резервів замість солідарної відповідальності членів Аграрного пулу, авансування державної фінансової підтримки, добровільної участі страховиків у централізованих програмах пулу співстрахування та перестрахування, але з високими вимогами до їх програм.

Виконано за допомогою Disqus