Азотні добрива стануть причиною екокатастрофи

17 квітня 2017 1686 0
Азотні добрива стануть причиною екокатастрофи
zhenomaniya.ru

За останні 50 років у світі зросла популярність азотних добрив. І це не дивно, адже вони значно підвищують врожайність культур.

Агросектор один з основних сфер діяльності, які використовують азот. Залишки азотних добрив потрапляють в океани, ґрунт та атмосферу. За підрахунками вчених максимальна допустима норма азотних викидів в атмосферу ― 35 млн т на рік. Але вже у 2011 р. ці показники становили 121 млн т викидів.

У сільському господарстві, нітрати додають у величезних кількостях для підвищення урожайності зернових. Близько 30% нітратів потрапляють у воду. Приблизно половина всіх нітратів потрапляє в навколишнє середовище ще до того, як рослини встигли їх використати.

За останні 40 років, кількість нітратів, які потрапляють до води зросла у шість разів.

Наслідками надмірного вмісту нітратів у воді є цвітіння водоростей, які виробляють токсини. Ці токсини потім потрапляють до водних організмів (риб), які споживає людина. Окрім того, відбувається виснаження кисню та створення мертвих зон в океанах. Вони утворюються, коли добрива та інші забруднюючі речовини із високим вмістом азоту і фосфору потрапляють у воду. Це спричиняє активне цвітіння водоростей, але вони швидко помирають. Мертві водорості споживають бактерії, які поглинають кисень і морські жителі починають помирати від нехватки кисню.

При інтенсивному використанні азотних добрив, виділяється багато оксиду азоту і аміаку. Це призводить до утворення смогу, руйнування озону та кислотних дощів. Як  наслідок ― глобальне потепління.

В середньому азот приносить у 310 разів більше шкоди ніж вуглекислий газ.

 

 

 Ольга Мартиненко, Kurkul.com, за матеріалами azotictechnologies.com

Виконано за допомогою Disqus