Зубко пропонує позбавляти земель власників, які палять траву

17 квітня 2017 1115 0
Спалювання сухої трави у полі
pustomyty.gov.uaСпалювання сухої трави у полі

Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко доручив Держлісагентству та профільним міністерствам розробити пропозиції щодо посилення відповідальності власників необроблюваної землі в разі виникнення на них пожеж.

Про необхідність посилити відповідальність за спалювання трави на полях та неугіддях Геннадій Зубко заявив на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє SuperAgronom.com, з посиланням на Укрінформ.

«Держлісагентство, Мінприроди, Мінагрополітики і Державний земельний кадастр повинні спільно підготувати пропозиції про збільшення відповідальності власників землі, якщо відбувається недотримання пожежної безпеки та виникають пожежі . Якщо не обслуговується, якщо не обробляється, якщо не дотримується пожежна безпека — до позбавлення власності або повернення в державну власність», — наполягає міністр.

Таке рішення чиновник прийняв після виступу голови Київської ОДА Олександра Горгана, який розповів, що більшість пожеж торфовищ в минулому році відбулися саме на земельних ділянках, які не обробляються власниками. 

Геннадій Зубко зауважує, що для попередження пожеж потрібно приймати рішення або через вплив за рахунок прогресивного оподаткування тих земельних ділянок, які не використовуються за цільовим призначенням, або їх вилучення, але в будь-якому випадку треба звертатися до фінансових інструментів

Виконано за допомогою Disqus