Аграрії не задовольняють попит на десертні гарбузи – експерт (ОПИТУВАННЯ)

18 квітня 2017 372 0
Десертні гарбузи
sadovodu.comДесертні гарбузи

Сьогодні в Україні поширене вирощування гарбуза в кормових цілях та для отримання олії. Тоді як попит на десертні сорти залишається незадоволеним.

Про перспективи вирощування гарбуза, як нішевої овочевої культури, розповів Юрій Підлужний, директор з розвитку Південного регіону ТМ «Професійне насіння», пише shuvar.com.

Зокрема він акцентував увагу на відсутності в продажу українських десертних гарбузів в другій половині сезону — навесні, коли попит на нього зростає через інтерес до дієтичного та здорового харчування.

В Україні здебільшого вирощують кормові гарбузи для отримання насіння та вигодування худоби. Вирощуванням та зберіганням десертних сортів майже ніхто професійно не займається.

Найбільший попит і найвищу ціну саме на десертні гарбузи спостерігають навесні, особливо в період великого Посту. В цей час деякі роздрібні мережі вимушені імпортувати гарбузи через відсутність пропозиції місцевої продукції.

«Ціни на гарбузи в Україні дуже змінюються протягом сезону. У вересні, коли тільки починається збирання, гарбузи дуже дешеві, але, навіть при ціні 0,03 – 0,04 EUR/кг, фермер вже має певну маржу, бо собівартість вирощування гарбуза в середньому складає близько 0,003 EUR/кг. Протягом осені та зими гарбузи дорожчають в 6-7 разів, а навесні ціни взагалі сягають  0,31 – 0,38 EUR/кг та вище», – розповів Юрій Підлужний.

Саме тому вирощування десертних сортів гарбузів в промислових масштабах є одним з привабливих нішевих напрямків в плодоовочевому бізнесі України, запевняє експерт.

 

Виконано за допомогою Disqus