Несподіване похолодання не зашкодить цукровим бурякам — думка

19 квітня 2017 99 0
Поле, вкрите снігом
kurkul.comПоле, вкрите снігом

Багато господарств вже посіяли цукровий буряк, отримали перші сходи, проте погода внесла свої корективи. Різке похолодання з мокрим снігом примусило агрономів сумніватися, чи буде цей рік урожайним.

Так, у Харківській області поля цукрового буряка вкрилися мокрим снігом, на 20 квітня прогнозують ще й зниження температури до -3 градусів. Агрономи області вже готуються до найгіршого розвитку подій, проте все ж сподіваються на краще.

Агроном Григорій Опанасенко розповів сайту SuperAgronom.com як заморозки вплинуть на цукровий буряк.

«В 1983 році, на самому початку моєї роботи головним агрономом, була рання весна, в березні посіяли цукрові буряки і 2 квітня ми вже мали сходи. Вночі випав невеликий сніг (1,5см), а температура опустилася до -3 градусів на поверхні ґрунту. Цукрові буряки вижили, ми мали по тим міркам добрий урожай, але було до 5% цвітухи», — заспокоює головний агроном «Дунай Агро» Григорій Опанасенко.

Він вважає, що незапланований сніг може стати джерелом додаткової вологи та проблем з кіркою на полях не створить.Проте багато залежить від фази розвитку рослин, від сорту чи гібриду, обробітку ґрунту. Досвідчені агрономи вважають, що у посівів цукрового буряка є всі шанси на виживання, проте втрати врожаю будуть.

Виконано за допомогою Disqus