Потенціал довгострокового кредитування під заставу с/г угідь може досягти 400 млрд грн — науковець

11 травня 2017 141 0
Після відкриття ринку землі аграрії зможуть залучити до 400 млрд грн кредитів
kurkul.comПісля відкриття ринку землі аграрії зможуть залучити до 400 млрд грн кредитів

Потенціал довгострокового кредитування під заставу сільськогосподарських угідь України може досягти 300-400 млрд грн, повідомили на сайті Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ «ІАЕ»).

Про це розповів академік НААН Юрій Лупенко під час міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні економічні, соціальні та екологічні детермінанти розвитку країни та її регіонів» в Ужгороді.

За його словами, цей потенціал може бути задіяний у процесі запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні.

«Разом з тим запровадження цього обігу пов'язане з низкою ризиків. Передусім йдеться про падіння цін на земельні ділянки, низьку платоспроможність потенційних покупців, а також можливу надмірну концентрацію сільгоспугідь», — зауважив академік.

На його думку, для мінімізації ризиків необхідно дозволити купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення виключно селянам, що проживають за місцем розташування цих ділянок, мають сільськогосподарську освіту або досвід роботи у галузі і безпосередньо працюють на придбаній землі.

«При цьому необхідно запровадити механізми підтримки високої ліквідності землі та купівельної спроможності потенційних покупців, зокрема, надання їм пільгових кредитів, компенсації кредитних ставок, частини сплачених коштів тощо», — підсумував Юрій Лупенко.

Виконано за допомогою Disqus