Протягом травня будуть визначені ціни на ріпак нового врожаю

11 травня 2017 144 0
Ціни на ріпак нового врожаю сформуються протягом травня
kurkul.comЦіни на ріпак нового врожаю сформуються протягом травня

Ціни на ріпак нового врожаю визначають зазвичай у травні після підведення підсумків посівних кампаній в Європі, Канаді та Австралії, пише «GrainTrade».

Форвардні ціни на ріпак нового врожаю протягом двох останніх тижнів виросли на 5-10 $/т та наразі складають 385-380 $/т для поставок в порт в липні-серпні. На початку сезону 2016/17 ціни на ріпак складали 410-420 $/т, проте пізніше знизилися до 390 $/т.

Екстремальна погода вплине на врожай ріпаку в Україні. У квітні в деяких регіонах спостерігалася посуха, в інших — пройшли сильні снігопади та заморозки.

Мінагрополітики оцінює збиральні площі під озимим ріпаком на рівні 827 тис. га, тоді як експерти ODA оцінюють їх у 765 тис га, а середню врожайність — у 2,3 т/га. За прогнозом, врожай озимого та ярого ріпаку в новому сезоні сягне 1,8 млн т, тоді як в 2016/17 МР він склав 1,2 млн т.

Більшість регіонів вирощування ріпаку в Франції, Великобританії та західної Німеччини потерпає від нестачі вологи, кількість опадів не перевищує 40% від норми. Донедавна це суттєво не впливало на потенційну врожайність олійних.

Проте чергове похолодання в другій половині квітня з приморозками на північному сході Франції до 8 градусів морозу призвело до проблем з цвітінням рослин та утворенням стручків.

Експерти ще більше знизили прогнози виробництва ріпаку в Німеччині, Франції та Англії, через що ціни на серпневі поставки в ЄС виросли до 372,25 €/т або 404,6 $/т.

Існують певні проблеми на ринку каноли. Посуха, що триває більше місяця, може призвести до затримки початку посівної кампанії в Австралії. Через снігопади в Канаді затримується збирання каноли, яку не встигли зібрати восени, та початок нової посівної.

Високі темпи переробки та експорту канадської каноли призведуть до скорочення кінцевих запасів до 1,54 млн т, що стане найнижчим показником останніх 4 років.

Збільшення посівних площ під канолою в Канаді відносно минулого року на 10% до 9,1 млн/га призведе до рекордного врожаю олійної в 2017 р. Проте баланс ріпаку залишається напруженим через високий попит з боку імпортерів та низькі кінцеві запаси.

Виконано за допомогою Disqus