Реклама

Українським аграріям варто по-новому оцінити роль джмелів-запилювачів

15 травня 2017 330 0
Джмелі є незамінними запилювачами й дозволяють отримати хороший результат врожайності
pixabay.comДжмелі є незамінними запилювачами й дозволяють отримати хороший результат врожайності

Вітчизняним аграріям варто більш уважно придивитися до джмелів-запилювачів, адже їх використання має дуже високий потенціал для отримання хороших врожаїв, пише REALIST.ONLINE.

Про це розповів директор аграрно-дослідницької асоціації «Жива країна» Богдан Мазницький.

Наприклад, для лохини джмелі є незамінними запилювачами, інакше ця культура не зможе дати пристойний результат врожайності, запилення бджолами працює набагато слабкіше. З економічної точки зору, висока ціна на лохину цілком виправдовує використання джмелиних сімей.

На сьогодні всі системні господарства, які займаються вирощуванням цієї культури, намагаються придбати джмелів.

На думку Богдана Мазницького, усім українським агар аріям потрібно управляти процесом запилення рослин. Зокрема, у минулому році виробничі дослідження проводили в господарствах на насадженнях малини — отримали збільшення врожаю ремонтантної малини на 20-30%.

У 2016 р. в Україні був збудований перший завод з розведення джмелів-запилювачів. Виробнича потужність підприємства становить 6-10 тис. джмелиних сімей на рік. Зараз компанія готується до запуску другої черги, що дозволить подвоїти потужності підприємства.

За словами директора асоціації, щоб якісно відпрацювати технологію, знадобилося два роки, і зараз компанія має вже четверте-п’яте покоління джмелів, які плідно працюють в українських господарствах. В асоціації вважають, що джмелів можна буде використовувати на всіх овочевих та плодових культурах, вартість яких перевищує 20-40 грн за кг.

Виконано за допомогою Disqus