Реклама

Російські виробники добрив вивезли з України більше $100 млн — експерт

16 травня 2017 164 0
На думку експерта, Україна сама себе позбавить галузі з виробництва добрив і потрапить в остаточну залежність від імпорту
kurkul.comНа думку експерта, Україна сама себе позбавить галузі з виробництва добрив і потрапить в остаточну залежність від імпорту

Протягом перших чотирьох місяців 2017 р. з української території російські компанії, що виробляють добрива, вивезли близько $100 млн.

Про це розповів кандидат економічних наук Сергій Следзь у матеріалі «Рaзрыв шаблона» для ZN.UA.

«В таких умовах ринок живе під диктовку росіян: скільки вони зуміють завезти, стільки і продадуть. І лише те, що їм поки не під силу, потрапляє в розпорядження вітчизняного виробника. Якщо нічого не змінювати, як це відбувається зараз, то перспектива, загалом, зрозуміла. Україна сама себе позбавить галузі з виробництва добрив і потрапляє в остаточну залежність від імпорту. Після цього аграріям доведеться платити, скільки їм скажуть. Вже цієї весни фіксувалися неритмічні поставки та короткострокове підняття цін на імпортні АД до 100%. І це з огляду на вітчизняний азот. А що буде, якщо їх не стане?», — говорить експерт.

Зокрема, зі слів експерта, березень поточного року ознаменувався тим, що в самий пік підготовчого процесу до посівної кампанії з'явилася новина про остаточну зупинку двох найбільших в Україні підприємств у містах Черкаси та Рівне, які виробляють азот.

Сергій Следзь зазначає, що причиною такої ситуації стала діяльність українського уряду та Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ). Як з'ясувалося, зараз, коли спостерігається посилення тиск імпорту російських добрив з азоту, Кабмін прийняв рішення скасувати до липня поточного року антидемпінгові мита. Крім того, свою роль зіграла і діяльність компанії «Укртрансгаз», через що постачання газу на азот були обмежені.

Зі слів експерта, нині склалася ситуація дала можливість компаніям РФ без будь-яких перешкод мати доступ на український ринок. Зараз можна сказати, що російські компанії не мають конкурентів.

Виконано за допомогою Disqus