Реклама

Довгоносики активно шкодять посівам гороху, цукрового буряка та соняшника

27 травня 2017 166 0
Посівам гороху шкодять довгоносики — подекуди уражено до 35% рослин
Photographers.com.uaПосівам гороху шкодять довгоносики — подекуди уражено до 35% рослин

Із підвищенням температури на полях активізувались шкідники та почався розвиток хвороб. В багатьох господарствах ситуація вимагає негайно розпочинати хімічні обробки.

Про фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 26 травня 2017 р. повідомила Держпродспоживслужба.

У посівах цукрових буряків розвиваються довгоносики (звичайний та сірий, чорний). Крайові смуги посівів заселяє та пошкоджує листкова бурякова попелиця (2,5-20%). Також шкодять бурякові блішки, крихітка, мінуючі мухи, щитоноски. Коренеїдом уражено 1-4% рослин.

Сірий буряковий довгоносик, південний сірий, чорний довгоносики та попелиці шкодять 1-15% рослин соняшнику. У Миколаївській області відмічені ознаки ураження переноспорозом та борошнистою росою. На сої шкодять бульбочкові довгоносики, осередково південний сірий довгоносик, які пошкодили 3-6% (Київська обл.) рослин. У Полтавській області тривав розвиток сім’ядольного бактеріозу. В Рівненській, Тернопільській областях фузаріозом охоплено 1-4% рослин, у Київській та Чернівецькій кореневими гнилями уражено 2- 11% рослин.

У посівах гороху триває розвиток бульбочкових довгоносиків, піщаного мідляка, попелиць, ними пошкоджено від 5 до 20, макс. 35% рослин культури. У Степу виявлено шкідливість південного сірого довгоносика, горохового трипса та зерноїда. У південних та центральних областях аскохітозом та іржею уражено 1-7% рослин, кореневими гнилями 1-3, осередково у Київській області — 29%.

На люцерні продовжується живлення бульбочкових довгоносиків, ними пошкоджено 17-20% рослин. На культурі також триває живлення клопів-сліпняків (люцерновий, трав’яний та польовий), різних видів попелиць, апіона. Також проходить живлення стеблоїдів, відроджуються гусениці п’ядунів та листогризучих совок. У Львівській і Полтавській областях бурою листовою плямистостю уражено 9-14% рослин.

Виконано за допомогою Disqus