Реклама

Пріоритетним напрямком Івано-Франківської області є створення молочарських кооперативів

29 травня 2017 124 0
У планах – об’єднати п'ять тисяч малих та середніх молочних виробників
Kurkul.comУ планах – об’єднати п'ять тисяч малих та середніх молочних виробників

З метою покращення заготівельно-збутової інфраструктури на дрібнотоварному ринку пріоритетним напрямком області є створення молочарських кооперативів, повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Саме темі розвитку сільськогосподарських обслуговуючих молочарських кооперативів було присвячено чергове засідання Комітету проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні», яке пройшло на Львівщині.

У роботі Комітету взяли участь представники Міністерства закордонних справ і торгівлі Канади, Посольства Канади в Україні, кооперативної організації СОКОДЕВІ (Канада), Міністерства аграрної політики та продовольства України, Львівської, Дніпропетровської та Івано-Франківської обласних державних адміністрацій, Львівської та Дніпропетровської дорадчих служб, КО СОК «Рівноправність» (Львів) та кооперативного об'єднання СОК «Господар».Співпрацю області з проектом СОКОДЕВІ було започатковано з підписанням у червні 2015 року Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та канадською стороною Меморандуму про взаєморозуміння, який передбачає надання технічної та методичної допомоги молочарським обслуговуючим кооперативам і сімейним фермам.

Наразі проект активно працює в Рогатинському районі на базі сільськогосподарського обслуговуючого молочарського кооперативу «ЕКОМ», що у с. Чесники. Географія роботи кооперативу, за підтримки проекту та обласної державної адміністрації, розширюється на села Лучинці та Явче цього ж району. У найближчій перспективі проект СОКОДЕВІ запрацює і в Долинському та Калуському районах.

В планах проекту – об’єднати п'ять тисяч малих та середніх молочних виробників у мережу фермерів, підприємців, кооперативів та кооперативних об’єднань у чотирьох областях: Дніпропетровській, Херсонській, Львівській, Івано-Франківській.

Дорадчі служби надаватимуть фермерам технічну підтримку та консультації. Вони впровадять на базі кооперативів сучасні екологічно стійкі практики, включаючи лабораторні аналізи проб молока та надійну систему менеджменту молочного стада.

Проект супроводжуватиме фермерів, кооперативних лідерів в удосконаленні їхніх навичок з бізнес менеджменту та кооперативного життя.

За своїм оснащенням молочарські кооперативи подібні до традиційних стаціонарних молокоприймальних пунктів, тобто мають приміщення, що відповідає нормам безпечної діяльності з обладнанням для зберігання, охолодження та контролю якості продукції. Але їх відмінність полягає у формі власності.

Молокоприймальні пункти належать переробним підприємствам і представляють їх інтереси, що в першу чергу відображається на ціні закупівлі продукції. Водночас молочарський кооператив є колективною власністю дрібнотоварних виробників, тому відстоює їх інтереси, а отже, має можливість самостійно визначатися щодо ціни та каналів реалізації продукції. Завдячуючи таким кооперативам, виробники молока зможуть отримувати реальну ціну за свою продукцію.

Виконано за допомогою Disqus