З початку 2017 р. зростають інвестиції у сільське господарство

1 червня 2017 79 0
Інвестиції у січні–березні 2017 р., склали 10,9 млрд грн
pixabay.comІнвестиції у січні–березні 2017 р., склали 10,9 млрд грн

Як зазначив завідувач відділу інвестицій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль, значне зростання інвестицій в сільське господарство почалося минулого року. Ця тенденція збереглася і у І кварталі 2017 р., повідомляє прес-служба ННЦ «Інститут аграрної економіки».

За даними Державної служби статистики України, загальний обсяг капітальних інвестицій, освоєних в аграрному секторі економіки у січні–березні 2017 р., склав 10,9 млрд грн. Це на 4,0 млрд грн або 57,9% більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року, зауважив експерт.

За його словами, за цей період також зросла частка аграрного сектору в загальних обсягах інвестицій у економіку держави — з 13,5% до 16,8%.

Практично увесь приріст капітальних інвестицій в аграрний сектор економіки, поінформував Микола Кісіль, досягнуто за рахунок сільського господарства. У структурі загального приросту інвестицій у економіку воно займає 35%.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, якщо в 2017 р. не виникне форс-мажорних обставин, взятий інвесторами у 2016 р. і в січні-березні цього року темп дозволить збільшити загальний обсяг капітальних інвестицій на розвиток виробництва агропродукції з минулорічних 49,7 млрд грн до 75,0 і більше млрд грн.

За словами Миколи Кісіля, в Україні поки що не створено умов для широкомасштабного інвестиційного розвитку малих і середніх сільгосптоваровиробників, інвестиції в аграрний сектор економіки в 2017 р. буде здійснювати великий агробізнес. Це відповідатиме умовам його ефективності та зміцненню позицій на світових ринках, але не сприятиме сталому розвитку сільської місцевості, підсумував Микола Кісіль.

Виконано за допомогою Disqus