Щороку Україна вирощує ягід більш ніж на $100 млн

5 червня 2017 307 0
Лохина, полуниця (суниця садова) та малина
pixabay.comЛохина, полуниця (суниця садова) та малина

Обсяг ринку твердих ягід в Україні становить близько 65 тис. т або $53 млн, а м'яких — 55 тис. т або $51 млн, пише DELO.ua.

Про це розповіла експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

За її словами, у 2010-2013 рр. в Україні відбувся бум закладання нових ягідних насаджень. Лідерами з розширення виробничих площ (а в перспективі лідерів по зниженню цін) є малина, лохина і смородина.

Як сказала Тетятна Гетьман, зниження ціни буде сприяти зростанню споживання цих ягід на внутрішньому ринку.

У той же час ціни на черешню і полуницю залишатимуться стабільними, оскільки процес розширення плантацій під ними загальмувався.

Тетяна Гетьман прогнозує, що в Україні і далі буде продовжуватися розвиток сегмента заморозки ягід, кооперації виробників, а також вирощування органічної продукції на експорт.

Загалом Україна забезпечує 25% виробництва м'яких ягід (суниці, смородини, малини) у східній Європі, але частка експорту становить лише 6%. Також наша країна виробляє 10% твердих ягід (вишні, черешні).

Експерт розповіла, що споживання свіжих ягід у світі щорічно зростає на 15%. Головні споживачі — це США, Росія, Німеччина, Велика Британія, Бельгія та Франція. Майже половина світового обсягу торгівлі припадає на суницю садову, споживання якої зростає щорічно приблизно на 3-5%. Але з кожним роком ця ягода незначно поступається свою частку лохині і малині, які є лідерами за темпами зростання продажів в світі (17-20% щорічно).

Виконано за допомогою Disqus